ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Mart 2017 Çarşamba 18:19

Seedorf'tan kadın futbolu değerlendirmesi

Seedorftan kadın futbolu değerlendirmesi

Eski Hollandalı yıldız futbolcu Seedorf: "Kadınların erkekleri taklit etmesini değil, kendi futbolunu geliştirmelerini istiyorum"


Hollandalı eski yıldız futbolcu Clarence Seedorf, kadınların kendi futbolunu geliştirmesi gerektiğini belirtti.

FIFA'nın internet sitesine açıklamalarda bulunan Seedorf, kadın futbolunun iyileştiğini ancak gelişimi ve büyümesi için biraz daha zamana ihtiyaç olduğunu ifade etti.

Kadınların spora kattığı değerleri takdir ettiğini aktaran Hollandalı eski futbolcu, "Kadınların erkekleri taklit etmesini değil, kendi futbolunu geliştirmelerini istiyorum." ifadesini kullandı.

Konuşmanın önemli olduğunu ancak ilerleme kaydetmek için harekete geçmek ve çalışmak gerektiğini belirten Seedorf, "Kadın futbolunda değişim, hedefler belirleyerek ve onları geliştirerek olur." değerlendirmesinde bulundu.

Altyapısında yetiştiği Ajax'ın yanı sıra Sampdoria, Real Madrid, Inter, Milan ve Botafogo formaları giyen Seedorf, 22 yıllık profesyonel futbol kariyerinde binden fazla maça çıktı.

2014'te futbolu bırakan Seedorf, İtalya'nın Milan ve Çin'in Shenzen takımlarında teknik direktörlük görevinde bulunmuştu.

Ayrıca, dört kez UEFA Şampiyonlar Ligi Kupası'nı kaldıran Hollandalı yıldız, bu kupayı üç farklı kulüple (Ajax, Real Madrid ve Milan) kazanan tarihteki tek futbolcu konumunda bulunuyor.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER