ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 22:18

Sedat Doğan: Burak Yılmaz'ı satmak gibi bir niyetimiz yok


Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, Burak Yılmaz'ı satmak gibi bir niyetlerinin olmadığını söyledi.

Sarı-kırmızılı kafilenin Eskişehir yolculuğu öncesinde Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaraylı yönetici Sedat Doğan, gündemdeki konuları değerlendirdi.

Burak Yılmaz'ın Lazio'ya transfer olacağı yönündeki haberlerin spekülatif olduğunu kaydeden Doğan, "Bazı basın yayın organlarında, tüm açıklamalarımıza rağmen, sanki Galatasaray'da Bülent Tulun eline çantayı aldı da Burak'ı pazarlamaya gitti gibi yayınlar yapılıyor. Bunlar maksatlı. Başkanımız, Bülent Tulun'u bildiğim kadarıyla sol açık ve sağ açık transferi konusunda gönderdi. Bu çerçevede gerek Lazio ile gerekse başka kulüplerle görüşmeler oldu. Hepsini açıklamak durumunda değilim. Bu çerçevede bir görüşme oldu. Burak'la ilgileniyorlar ama komik şekilde sanki biz kendimiz gitmişiz gibi izlenim yaratılmaya çalışıldı. İnternete düşen bazı haberler de var. Kedi uzanamadığı ciğere mundar der. Lazio yönetiminin, 'Galatasaray yöneticileri bizle acaba ayna da mı görüşmüşler' gibi sözleri var. Bizim Burak'ı satmak gibi bir niyetimiz de yok." şeklinde konuştu.

Burak transferinin gerçekleşmesi için iki - üç parametrenin olması gerektiğini dile getiren Doğan, şu ifadeleri kullandı: "Birincisi, oyucu isteyecek. İkincisi, teknik heyet onay verecek. Üçüncüsü de fiyat konusunda uzlaşılacak. Böyle bir durum oluşmuş değil. Kimsenin bu şekilde Galatasaray'ı rencide etmeye çalışması doğru değil. Lazio açısından eğer böyle açıklamaları varsa, onlara da, 'Evet, Burak değerli bir oyuncu; ama ona herkes ulaşamaz. Ulaşamadığınız zaman da bunu Galatasaray'ın üzerine atmayın' diyebiliriz. Eğer bu açıklamaları doğruysa, bu biraz da İtalya'da kendi kamuoylarına yönelik olabilir."

Transfer konusunda ihtimallerin her zaman düşünülebileceğine dikkati çeken Sedat Doğan, Arda Turan'ın Atletico Madrid'e transferini örnek göstererek, "Eğer tüm koşullar oluşursa, oyuncunun isteği varsa, teknik heyet uygun buluyorsa ve maddi konuda da anlaşıyorsanız, transfer olabilir. Geçen yıllarda Arda konusunda aynı şeyler geçerliydi. Koşullar oluştu ve Arda Turan Atletico Madrid'e gitti. Şu anda böyle bir pozisyonda değiliz." ifadelerini kullandı.

''ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE KİMİN RAKİP OLDUĞU ÖNEMLİ DEĞİL''

Sedat Doğan, UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında kuraların bu akşam çekilecek olmasıyla ilgili yöneltilen bir soru üzerine, şu cevabı verdi:

"Galatasaray Kulübü'nün hedefi, UEFA Şampiyonlar Ligi kupasını bu ülkeye getirmektir. Önünüze kim çıkarsa çıksın fark etmez. Geçen sene de gördünüz, gayet başarılı bir sezon geçirdik. Dünyada, önemli yeri olan takımları yendik. Kurada rakip olarak kim çıkarsa çıksın çok aldırmıyorum. Onlar düşünsün. Kim gelirse gelsin fark etmez."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER