ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Eylül 2013 Pazartesi 19:31

Şaziye Okur Avrupa ikincisi

Şaziye Okur Avrupa ikincisi

Estonya'nın Tallinn şehrinde dün başlayan 23 Yaş Altı ve Gençler Avrupa Halter Şampiyonası'nda Şaziye Okur Avrupa ikincisi oldu.


Şampiyonada 48 kiloda podyuma çıkan Şaziye Okur, 3 gümüş madalyanın sahibi olarak Avrupa ikincisi oldu. 48 kilodaki sporcu Şaziye Okur, koparmadaki ilk hakkında 68 kiloyu, ikinci hakkında 72 kiloyu ve son hakkında da 75 kiloyu başarıyla kaldırarak koparmada gümüş madalya kazandı ve  ikinciliği elde etti. Koparmada birinciliği 81 kilo ile Ukraynalı sporcu Lana Diachenko kazanırken, üçüncülüğü 64 kilo ile Polonyalı sporcu Wioleta Jastrzebska elde etti.

Şaziye Okur, silkmedeki ilk hakkında 82 kiloyu ve ikinci hakkında 85 kiloyu başarıyla kaldırdı. Şaziye son hakkında 88 kiloyu kaldıramayınca silkmede de ikinciliği elde ederek gümüş madalya kazandı. Silkmede birinciliği 90 kilo ile Ukraynalı sporcu Lana Diachenko kazanırken, üçüncülüğü 84 kilo ile Polonyalı sporcu Wioleta Jastrzebska elde etti.

Toplamda ise 160 kiloya ulaşan Şaziye Okur, üçüncü gümüş madalyasını kazanarak Avrupa ikincisi olurken, toplamda birinciliği 171 kilo ile Ukraynalı sporcu Lana Diachenko elde etti. 48 kilo bayanlarda 150 kilo ile Polonyalı sporcu Wioleta Jastrzebska üçüncü oldu.

 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER