ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 14:56

Sarı, dünya şampiyonluğunu korudu


Bursa Kamu Hastaneleri Birliği bünyesine bağlı Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi personellerinden Hüsnü Sarı, Kick Boks’ta kazandığı dünya şampiyonluk unvanını korudu.

Geçtiğimiz yıl düzenlenen Dünya K1 Vandetta Kick Boks şampiyonasında dünya şampiyonluk kemerini ülkemize kazandıran Milli Sporcu Hüsnü Sarı, 10 Mayıs’ta Avusturya Viyana’da düzenlenen K1 Vandetta Dünya Şampiyonası Kemer Koruma Maçı’nda rakibini devirerek dünya şampiyonluk kemerini korudu.

Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Fizik Tedavi biriminde veri elemanı olarak görev yapan Hüsnü Sarı’ya hastane yönetimi tarafından plaket verildi. Törene Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ ve Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Rüstem Aşkın, Kick Boks Federasyonu İl Temsilcisi Zafer Akman, Bursa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Yavuz Baştuğ ve hastane personeli katıldı.

Dünya şampiyonu Hüsnü Sarı, kendisine çalışma ortamı sağlayan hastane yöneticilerine, antrenörleri İdris Öztürk ve Eyüp Bozkurt’a, sponsoru olan Hüseyin Özdilek’e teşekkür etti.

Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ, Hüsnü Sarı’yı başarılarından dolayı tebrik etti. Karadağ, milli sporcuyla gurur duyduklarını belirterek her zaman sporcunun yanında olduklarını ifade etti.

Ardından konuşan Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Rüstem Aşkın, sporcuya teşekkür belgesini takdim etti.

Baştuğ, şunları kaydetti: “Kick Boksta dünyaya adımızı yazdıran milli sporcumuz,a bu zorlu mücadelesinde maddi manevi desteklerini esirgemeyen Hüseyin Özdilek’e çok teşekkür ediyoruz. Yanı sıra dünya şampiyonumuza hastanedeki görevini yerine getirirken antrenmanları için de olanak sağlayan hastane yönetimine, sporcumuzun ailesi ve hocalarına da çok teşekkür ediyorum. Böyle bir şampiyonu yetiştirmek kolay değil. Bu şampiyonumuz kurumumuzun ve ülkemizin gururu.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER