ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Aralık 2012 Pazartesi 21:58

Şanlıurfaspor'da başkanı istifa etti


Şanlıurfaspor kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu ve yönetici Mehmet Cafer, Kayseri Erciyesspor maçı öncesinde istifa ettiğini açıkladı. Saraçoğlu, Şanlıurfaspor’un yükselmesinden rahatsız olanların kendilerini rahat bırakmadığı için istifa ettiğini söyledi.
Şanlıurfaspor’da kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu ve yönetici Mehmet Cafer, bugün istifasını açıkladı. 20 Mayıs 2012'de oynanan Kocaelispor - Şanlıurfaspor maçında yaşanan protokol krizinin ardından başlayan kriz bir türlü giderilememişti.

Şanlıurfaspor’da yaklaşık 6 aydır devam eden gerginlik Kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu’nun istifası ile daha da büyüdü. Şanlıurfaspor kulüp Başkanı Kemal Saraçoğlu ve yönetici Mehmet Cafer, bugün istifasını açıkladı. Son dönemlerde önemli adımlar attığını kaydeden Saraçoğlu, bazı kesimlerce kulübün kışkırtıldığını ileri sürdü.

Takımın borçlarına ilişkin ortaya atılan iddiaları da yalanlayan Saraçoğlu, “Her seferinde bizi istifaya çağırdılar. Geçen yıl felaket tellallığı yapan arkadaşlar 30 milyon TL borcumuz olduğunu söylediler. Oysa borcumuz 2 milyon TL'ydi. Yönetimin güçsüz olduğunu söylediler. 15 yılda toplanan tüm para 2 milyon TL. Hırsızlar ve çapulcular bu memleketi karıştırmasaydı Süper Lig hedefimden şaşırmazdım. Dışarıdan söylendiği gibi bir ödeme sıkıntımız yok sadece 600 bin TL ödememiz var onu da hazırladık.” dedi.

Bu yönetimin son 10 yılın en az destek alan yönetimi olduğunu savunan Saraçoğlu, Bir buçuk yıldır, ne hikmetse her gün istifasının konuşulduğunu söyledi. İstifaya zorlandığını ileri süren Saraçoğlu, şöyle devam etti:

“Birazcık kulübü karıştıranlar olmasa hedefimizden sapmazdık. Cuma günü yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın bir kısmı benim haberim olmadan bir toplantı yapmış, aralarında 'Kulüp başkanımız istifa ederse, önümüz açılır' diye inanmışlar. Bu durum bana bildirilip, anlayış beklendiği dile getirildi. Kötü günde yanımda olan arkadaşlarımı kırmayarak tekliflerini hiç düşünmeden kabul ettim.

Ben yönetimden kaçmıyorum, çünkü kaçacak bir durumumuz yok. 1,5 yıldır birçok kulüp idmana çıkmıyor, biz Şanlıurfaspor'a hiç bir şey yaşatmadık hatta takımın marka değerini yükselttik. Allah'a şükür gücümüz var ama arkadaşlarım öyle uygun gördüğü için tekliflerini kırmadım. Şanlıurfaspor yönetim kurulundan ve kulüp başkanlığından istifa ediyorum. Görevde olduğum sürede destek veren herkese teşekkür ediyorum.''
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER