ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 14:22

Samsunspor'da beraberlik istifa getirdi

Samsunsporda beraberlik istifa getirdi

Samsunspor'un Teknik Direktör Erhan Altın istifa etti.


PTT 1. Lig’de mücadele eden Samsunspor'un Teknik Direktör Erhan Altın alınan beraberliklerin taraftarı huzursuz etmesinin ardından takımın önünü açmak için istifa etti.

Kendi evinde geçtiğimiz Pazar günü Şanlıurfaspor ile karşılaşan Samsunspor’un bu maçtan da berabere ayrılmasıyla toplamda oynanan 12 maçta 9 beraberlik alması teknik direktörün istifa etmesine neden oldu. Kulüp binasında yapılan toplantıya Samsunspor Başkanı Emin Kar ile birlikte gelen Teknik Direktör Erhan Altın, alınan beraberliklerin fazlalığına dikkat çekerek, “Gines rekorlar kitabına girmemek için istifa ettim.” demesi basın mensuplarını güldürdü.

Samsunspor’u çok sevdiğini ve kendisinin de Samsun doğumlu olduğunu söyleyen Altın, “Ben oyuncularımdan memnunum. Ben ne dediysem ne çalışmışsak harfiyen hepsini yaptılar. Takımın başına geldiği günden bu zamana kadar başkan bize maddi açıdan bir sıkıntı yaşatmadı. Bunun üzerine alınan beraberliklerden dolayı strese girdim başkanın yüzüne bakamayacak duruma geldim. Bu yüzden takımın önünü açmak için istifa ediyorum. Ama Samsunlulardan tek bir isteğim var. Bu takımı sahipsiz bırakmayın. Beni en çok üzecek olan buradaki huzurlu ve güzel ortamı bırakmak.” diye konuştu.

Samsunspor Başkanı Emin Kar ise istifa haberini duyunca şok olduğunu ve hocayı kalması için ikna etmeye çalıştıklarını belirtti. İstifa sonrası yeni hoca arayışlarının devam ettiğini kaydeden Emin Kar, görüştükleri bazı isimler olduğunu anlaşma sağlanana kadar takımı yardımcı antrenörlerin çalıştıracağını söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER