ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mayıs 2013 Pazar 18:43

Samsun'da Karadeniz 1. Halk Koşusu Maratonu

Samsunda Karadeniz 1. Halk Koşusu Maratonu


Samsun’un İlkadım Belediyesi, sağlıklı yaşam için Karadeniz 1. Halk Koşusu Maratonu düzenledi. Halkın büyük ilgi gösterdiği 1.5 kilometrelik halk koşusuna öğrencilerin yanı sıra yaşlılar da katıldı.

Sahil yolunda düzenlenen Karadeniz 1. Halk Koşusu Maratonu, okulların halk oyunları gösterileriyle başladı. Belediye İlköğretim Okulu, İlkadım Belediyesi ve 100. Yıl İlköğretim Okulu öğrencileri, halk dansları ile katılımcıları coşturdu.

Maraton koşuyla ilgili vatandaşlara seslenen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, sağlıklı yaşam için herkesi spor yapmaya davet etti. Başkan Demirtaş, büyük, küçük, çocuk hep birlikte sahilde koşacaklarını belirterek, şunları söyledi:

"Bu da Karadeniz de 1.5 kilometrelik ilk maraton. Biz bunu başlatıyoruz. Gönlü coşan her şeyi yapabilir. Amacımız halkımızla buluşarak sağlıklı yaşam için spor yapmak istiyoruz. Bugün iki şeyi bir araya getirdik. Sağlıklı yaşayacağım derseniz spor yapacaksınız, güvenli yolculuk için de emniyet kemeri takacaksınız. Biz de bugün Karadeniz maratonunu başlatmış oluyoruz. Katılımcılara teşekkür ediyorum."

Konuşmanın ardından halk maratonu başladı. Türk bayraklı formaları giyin vatandaşlar, koşuda renkli görüntüler oluşturdu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER