ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Aralık 2013 Pazar 06:20

Samsun’da judo heyecanı

Samsunda judo heyecanı


Ümitler Judo Türkiye Şampiyonası’nda ikinci gün geride kaldı. Samsun Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’ndaki müsabakalarda çekişme üst düzeydeydi.

Judo Ümitler Türkiye Şampiyonası’nda ikinci gün geride kaldı. Toplam altı sıklette madalyaların sahibini bulduğu müsabakalarda çekişme yine ilk günkü gibi üst düzeydeydi.

İkinci gün programında erkeklerde 66, 73 ve 81 kilo ile kızlarda 52, 57 ve 63 kiloda maçlar yapıldı. Günün ilk finali 66 kiloda Konyalı iki kardeş karşılaştı. Semih Karaman, kardeşi Salih Karaman’ı yenerek altın madalya kazandı. Özkan Tokgöz ve Ata Tuncer üçüncü oldu.

73 kilo finalinde Kocaeli sporcusu Batuhan Akarsu, Bursa’dan Kamil Poyraz’ı yendi. Murat Demirhan ve Emre Mavi üçüncü sırayı aldı. 81 kiloda ise bu yılın EYOF Şampiyonu İslam Abanoz, finalde Emrullah Uçar’ı yenip, şampiyon oldu. Metehan Köse ve Abdulkadir Karakaş üçüncü oldu.

SON GÜN DÖRT FİNAL

Kızlarda ise 52 kiloda iki Balıkesir sporcusu finalde karşılaştı, İrem Korkmaz, Burcu Hantuk’u yendi. Habibe Vardar ve Sinem Taş üçüncü sırayı aldı. 57 kilo finalinde ise Şeyma Özerler, Ayşegül Yılmaz’ı yendi. Meltem Dindar ve Minel Akdeniz bronz madalya kazandı.

Günün kapanışı olan kızlar 63 kilo finalinde ise Deniz Yılmaz, Hilal Zaman’ı yenip, şampiyonluğa ulaştı. Nursel Eren ve Emine Tokdemir üçüncü sırayı aldı. Şampiyonanın üçüncü ve son gününde erkeklerde 90 ve +90, kızlarda ise 70 ve +70 kilo maçları yapılacak.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER