ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 13:49

"Şampiyonluk taraftar desteği ile gelir"

"Şampiyonluk taraftar desteği ile gelir"


PTT 1. Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor’da teknik direktör Mustafa Denizli, takımın şampiyonluğu için mücadelenin, düşünme ve konuşmanın yeterli olmadığını, şampiyonluğa giden yolda taraftar desteğinin büyük önem taşıdığını söyledi.

Denizli, takımın Mehmet Cengiz Tesisleri’ndeki idmanı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulundu. Geçen hafta sonunda deplasmanda karşılaştıkları ve 3-2 galip geldikleri TKİ Tavşanlı Linyitspor maçını hatırlatan Denizli, “Aldığımız bu kritik galibiyetle liderle aramızaki puan farkını 4’e düşürdük." diyerek şunları söyledi:

"Son üç haftada alacağımız 7 puan bizim için çok önemliydi. Bu üç maçı altı puan ile kapattık. Maç başına iki puanın altına düşmememiz lazım. Bu oran 2.2 olursa hedefimize ulaşırız. Son üç haftamız, yüzde 50’si 60’ı yeni oyunculardan oluşan bir takım için iyi geçen bir hafta olmuştur. Bir takımın yarını yeni oluşuyorsa orada bir takım şeylerin oturması da erken olmuyor. Sonuçta; girdiğimiz pozisyon ve attığımız gol olarak iyi bir yerdeyiz. Oyun olarak ise düşündüğümüzün gerisindeyiz.”

Denizli, şampiyonluğun sadece mücadele ederek, konuşarak ve düşünülerek kazanılamayacağını söyleyerek taraftarlara seslendi. Denizli, şöyle dedi:

“Futbolun en önemli unsurlarından bir tanesi tribündür. Kendisi ile birlikte hareket eden şehrin ve bölgenin insanını takım yanında görmek ister. Geçtiğimiz hafta oynadığımız Adana Demirspor maçında bu ortamı yakalayamadık. Şampiyonluklar düşünülerek, konuşularak kazanılan hadiseler değildir. Şampiyonluklar birlikte kazanılarak yaşanılan hadiselerdir.

Burada her birimin çok önemli rolü vardır. Taraftara işler iyi giderken bizim ihtiyacımız olmaz. Taraftar bizim zor anımızda yanımızda olacak. Şampiyonluk taraftar desteği ile gelir. Ben buraya belli hedefler için geldim. Bu yöre insanı ile bu takımdaki futbolcularım ile yönetim kurulum ile buranın yerel medyası ile. Bunları birbirinden ayırmanız mümkün değil. Herkes çıkılan bu yolda üzerine düşen görevleri olan birimlerdir. Bizde bunlardan bir tanesiyiz. Ben bu takımın sorumlusuyum. Burada niçin olduğumu biliyorum. Önümüzdeki günlerde buradan Türkiye’ye bir ses vereceğiz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER