ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 16:57

Şampiyonlar liginde Play-off umudu olan takımlar

Şampiyonlar liginde Play-off umudu olan takımlar

Play-off için nefesler tutuldu...Yarınki müsabakalar sonrası gruplarını ikinci sırada tamamlayan 9 takımdan 8'i play-off oynamaya hak kazanacak.


Yarınki müsabakalar sonrası gruplarını ikinci sırada tamamlayan 9 takımdan 8'i play-off oynamaya hak kazanacak.

En kötü grup ikincisi elenecek ve diğer grupların ikincileri Brezilya biletini play-off'tan almaya çalışacak.

A Grubu'nda Hırvatistan, C Grubu'nda da İsveç'in ikincilikleri matematiksel olarak kesin. D Grubu'nda Türkiye, Romanya ve Macaristan, E Grubu'nda İzlanda ve Slovenya'nın son maçlar öncesi ikincilik şansları bulunuyor. F Grubu'nda lider Rusya ile Portekiz, I Grubu'nda da lider İspanya ile Fransa arasında son maçlar öncesi üçer puan fark var. Bu nedenle çok büyük olasılıkla Portekiz ve Fransa gruplarını ikinci sırada tamamlayacak.

G Grubu'nda Bosna Hersek ile Yunanistan son maçlara aynı puanda girerken, H Grubu'nda ise lider İngiltere ile ikinci Ukrayna arasında sadece bir puan fark var.

B Grubu elemelerin en şanssız grubu. İtalya'nın liderliğinin garanti olduğu grupta ikincilik için matematiksel olarak Bulgaristan (13 puan), Danimarka (13 puan), Çek Cumhuriyeti (12 puan) ve Ermenistan'ın (12 puan) şansı bulunuyor. Ancak bu grubun ikincisi, elemelerde çok büyük olasılıkla "en kötü ikinci" olacağından, play-off oynama şansı yakalamayacak.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER