ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Şubat 2014 Pazartesi 15:49

Şampiyonlar Ligi finalinin topu tanıtıldı


UEFA Şampiyonlar Ligi'nin maç toplarını üreten firma, 24 Mayıs'ta Portekiz'in başkenti Lizbon'daki final maçında kullanılacak topu tanıttı.

Adidas'tan yapılan açıklamaya göre, final maçı topu, deniz aşırı mirasıyla gurur duyan Portekiz'den esinlenilerek dizayn edildi. Topun üzerindeki farklı tonlardaki mavi yansımalar, Lizbon'un denizcilik tarihinde büyük önem teşkil eden gökyüzü ve denizi simgelerken, turuncu renk ise Lizbon'daki tepelerden bakıldığında birçok farklı açıdan görülebilecek başkentin turuncu çatılı evlerine göndermede bulunuyor.

Adidas firması Barcelona'nın Arjantinli forveti Lionel Messi'nin, Manchester City ile yarın yapılacak UEFA Şampiyonlar Ligi 2. tur maçında giyeceği yeni kramponlarını da tanıttı.

Messi konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 2. turda yeni kramponlarıyla oynamanın harika olacağını ve Lizbon'daki finale yükselmeyi umduklarını belirterek, "Top çok güzel. UEFA Şampiyonlar Ligi topu, oyuncular arasında en popüler top ve gerçekten bir ölçüt. Her yıl daha da geliştiriliyor" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER