ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 16:10

Şampiyonlar Diyarbakırlı çocuklarla bir araya geldi

Şampiyonlar Diyarbakırlı çocuklarla bir araya geldi


Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu milli halterci Halil Mutlu ile milli tekvandocu Bahri Tanrıkulu, Diyarbakır’daki minik sporcularla bir araya geldi. Şampiyonlar bugüne kadar çok sayıda sportif başarıya imza atan Özel Bahaddin Bey ilk ve ortaokulu öğrencilerini ziyaret etti. Öğrenciler Halil Mutlu ve Bahri Tanrıkulu ile fotoğraf çektirmek için adeta sıraya girdi.

Diyarbakır’da eğitim markası Nehir Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet gösteren Özel Bahaddin Bey ilk ve ortaokulu öğrencileri milli sporcularla bir araya geldi.

Halil Mutlu ile Bahri Tanrıkulu okulda eğitim gören öğrencilere başarının sırrını anlattı. Okul müdürü Süleyman Namazcı, öğrencilerini akademik derslerin yanında bilimsel, kültürel, sosyal ve sportif faaliyetler ile buluşturmaya çok önem verdiklerini belirtti.

Namazcı, çağın donanımlı kendini ifade edebilen, özgüveni gelişmiş, nitelikli insan yetiştirmeye ihtiyacı olduğunu belirterek, “Bu anlamda ülkemizde örnek sporcularından dünya ve olimpiyat şampiyonu milli sporcularımızın öğrencilerimizi ziyaret etmeleri onlar için büyük sevinç ve motivasyon kaynağı oldu.” dedi.

Bahaddin Bey Koleji sosyal sportif ve kültürel faaliyetler koordinatörü Fahrettin Çolak ise 2012 - 2013 eğitim öğretim yılı başından bugüne kadar Cumartesi ve Pazar günleri tekvando etkinliği yaptıklarını söyledi.

Bu etkinliklerde onlarca öğrencinin çalışma yaparken dünya ve olimpiyat şampiyonu milli sporcularla bir araya geldiğini anlatan Çolak, sporcuların okullarını ziyaret etmelerinden memnun kaldıklarını dile getirdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER