ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Şubat 2014 Salı 15:16

Şampiyon sporculara havaalanında davullu zurnalı karşılama


Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilen Masa Tenisi Yıldız ve Gençler Uluslararası Turnuvasında altın madalya alan Türk Milli Takımı’nın Adanalı sporcularından Talha Yiğenler ile Zihni Batuhan Şahin, havaalanında davul zurnayla karşılandı.

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Masa Tenisi Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Adil Yiğenler, Masa Tenisi Federasyonu İl Temsilcisi Ömer Taşkıran, sporcuların yakınları ve aileleri Adana Şakirpaşa Havaalanı’nda şampiyon sporcuları davul zurnayla karşıladı.

Duygusal sahnelerin yaşandığı karşılama töreninde, Talha Yiğenler’in babası ve annesi Adil –Dürdane Yiğenler ile Zihni Batuhan Şahin’in anne ve babası Halil-Nurhayat Şahin, çocuklarına sarılarak gözyaşlarını tutamadı.

Fazlı Bayram Hadi, şampiyon olan sporcuları kutlayarak hedeflerini daha tutmalarını istedi. Hadi, başarılı sporcu ve kulüpleri desteklediklerini belirterek: “Kentimizin ve ülkemizin adını duyuran şampiyon sporcularla gurur duyuyoruz. Bu başarıda emeği geçen ailelere, öğretmen ve antrenörlere teşekkür ederim. Dileğimiz aynı sporcuların olimpiyatlarda bayrağımızı göndere çektirmeleridir.” diye konuştu.

Masa Tenisi Federasyonu İl Temsilcisi Ömer Taşkıran, sporcuları başarılarından dolayı kutlarken, “Talha ve Zihni’nin yanı sıra milli takımla Çek Cumhuriyeti’ne giden İpek Karahan, Fatma Aykutlu ve Aybüke Öner de iyi maçlar çıkardı. Ancak, hayli deneyim kazanan yıldız ve genç sporcularımız, gelecekte 10-15 yıl A milli takımda forma giyeceklerine inanıyorum.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER