ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 15:40

Şampiyon sporcular Mamak'tan

Şampiyon sporcular Mamaktan


 Mamak Belediyesi Spor Kulübü, 75. Yıl Amfi Tiyatro Spor Salonu'nda, Türk sporuna yıldız sporcular yetiştirmeye devam ediyor. Kulüp, atletizm, boks, badminton, halter, hentbol, güreş, tekvando, judo ve voleybol olmak üzere toplam 10 branşta 6–16 yaş grubu çocukları sporla tanıştırıyor.

Mamak Belediyesi Spor Kulübü’nün başarı çıtasını her geçen gün yükselttiğini belirten Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, "Gençlerin boş vakitlerinde spor yapmaları için belediye olarak dev spor yatırımlarına imza attık. Spora ve sporcuya olan desteğimiz ve yatırımlarımız devam edecek." dedi.

Mamak Belediyesi Spor Kulübü’nde 92 step-aerobik, 25 boks, 12 güreş, 40 hentbol, 20 atletizm, 20 halter, 65 tekvando ve 40 voleybolcu olmak üzere toplam 314 sporcu yer alıyor. 10 branşa ev sahipliği yapan spor kulübü, müsabakalarda aldıkları başarılı sonuçlarla da adlarından sıkça söz ettiriyor.

Kulüp çeşitli müsabakalarda Türkiye, Avrupa ve bireysel dereceler alırken, atletizmde 2012 yılına kadar 16 birincilik, 15 ikincilik ve 22 defa da üçüncülük elde etti. Yine kulübün boks takımı 96 birincilik, 83 ikincilik ve 91 üçüncülükle ringlerde altın yumruklarını konuşturdu.

Kulübün halter takımı da sayısız derecelere imza atarak 14 birincilik, 12 ikincilik ve 14 üçüncülük kupasını evine götürdü. Mamak’ta her yaş grubundan vatandaşa sporu sevdirmenin yanı sıra spor yapmaya da teşvik ettiklerini kaydeden Akgül, "Değişik branşlarda, sporcularımızın kazandığı dereceler başta bizim ve tüm Mamak’ın göğsünü kabarttı. Gelecekte ülkemizi temsil edecek sporcularımız Mamak’ ta yetişiyor." diye konuştu.

Akgül, Mamak’ta hayata geçen spor salonu, Türközü Semt Stadyumu, Başak Mahallesi Spor Kompleksi ve Tüközü Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi gibi 4 büyük yatırımın ilçenin en önemli kazanımı olduğunu belirtti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER