ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 19:11

Şampiyon Ankara Büyükşehir Belediyesi


Antalya'nın Alanya ilçesinde Türkiye Halter Federasyonu (THF) tarafından düzenlenen Büyükler Halter Şampiyonası sona erdi. 3 gün süren müsabakalar sonucunda erkeklerde Ankara Büyükşehir Belediye Spor Kulübü ile bayanlarda Konya Koyulu Sebil Spor Kulübü şampiyon oldu.

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonaya Türkiye geneli 24 il ve 44 kulüpten 320 sporcu katıldı. Şampiyonanın son gününde erkekler 94, 105 ve +105 kilogramda yarıştı. Erkeklerde Büyükler Kulüp Şampiyonu Ankara Büyük Şehir Belediyesi Spor Kulübü oldu. İkinci Ankara Demir Spor Kulübü olurken, Üçüncü Hatay Payas Belediyesi Spor Kulübü oldu.

Bayanlarda Konya Koyulu Sebil Spor Kulübü şampiyon olurken, Ankara Tuzgölü Spor Kulübü ikinci, İstanbul Fevzi Çakmak Spor Kulübü üçüncü oldu.

Dereceye giren kulüp antrenörlerinin kupalarını Türkiye Halter Federasyonu Genel Sekreteri Zeki Öztürk, Milli Takım Antrenörü Erkan Kayır ve Federasyon Düzce İl Temsilcisi Zeynettin Akgeyik verdi. Şampiyonada aynı zamanda 2014’te yapılacak Avrupa ve Dünya Halter Şampiyonası'na gidecek sporcular seçildi.

Türkiye Halter Federasyonun Genel Koordinatör Mehmet Zeki Erkan, müsabakaların oldukça çekişmeli geçtiğini belirterek, şunları söyledi:

"Bu faaliyetimiz 2014 yılında yapılacak olan Avrupa ve dünya şampiyonasına katılacak olan sporcularımızı da belirledik. Alanya ilçesindeki organizasyonumuz oldukça güzel geçti. Alanya Belediyesi'nin de destekleriyle sorunsuz bir şekilde tamamlandı."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER