ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 23:15

Samet Aybaba: Bunun sorumlusu benim


Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, Süper Lig'in 28. haftasında 3-0 yenildikleri Bursaspor maçının ardından yaptığı açıklamada, " Sezonun en kötü maçını oynadık, çok isteksiz, temposuz, kazanmaya yönelik hiçbir hamle yapmayan bir görüntü verdik." dedi.

Aybaba, sezonun en kötü maçını oynadıklarını, çok isteksiz ve temposuz bir maç çıkardıklarını belirterek, kazanmaya yönelik hiçbir hamle yapmayan bir görüntü verdiklerini söyledi. Aybaba, Bursaspor'un tam tersine çok istekli oynadığını da belirterek, "Bursaspor maçta, çok istekliydiler, çok mücadele ettiler. Böyle olunca bu sonuç kaçınılmaz oldu. Bu futbol, bunlar olur. Önemli olan bundan nasıl dönülür. Biz hemen yarından başlayarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz." diye konuştu.

Maçtaki oyuncu tercihleri ile ilgili yanlış yapıp yapmadığının sorulması üzerine Aybaba, "Bu oyuncuların hepsi bizim oyuncularımız, düşünüyoruz, oynatıyoruz, kötü olursa bunun sorumlusu da benim." diye cevap verdi.

"MEVCUT KADROMUZUN NASIL OLDUĞUNU BİLİYORSUNUZ"

Aybaba, masadan kalktığı sırada, daha önceden kötü gidişe 30. dakikalarda müdahale ederken bugün gecikmesinin sorulması üzerine, geri dönüp yerine oturdu. Kameramanların da 'Hocam kameralara bakarak konuşur musunuz?' isteğine tepki gösteren Aybaba, "Kameraya falan da konuşalım, nasıl isterseniz arkadaşlar. Başka bir isteği olan var mı? Yani bir atraksiyon filan yapmamızı isteyen var mı? şeklinde tepki gösterdi. Aybaba, ardından şu cevabı verdi:

"Mevcut kadromuzu en iyi kullanıp değerlendirmek istiyoruz. Mevcut kadromuzun da nasıl olduğunu siz bizden daha iyi biliyorsunuz."

Açıklamasının ardından başka soru kabul etmeyen Aybaba, basın toplantısını terk etti.

HOLOSKO: TARAFTARDAN ÖZÜR DİLİYORUZ

Beşiktaşlı oyuncu Holosko ise maçla ilgili yaptığı açıklamada, "Bugün bizim için kötü bir maçtı. Net bir skorla Bursaspor kazandı ama haklı bir galibiyet aldılar. Daha iyi oynayan taraf Bursaspor'du. Bu akşam için üzgünüz, özellikle taraftarlarımız için çok üzgünüz. Evlerinde sanırım üzülmüşlerdir. Özür diliyoruz." dedi.

Oğuzhan ise zor maç olacağını bildiklerini ve Bursaspor'un kendilerinden çok daha iyi oynayarak galibiyeti hak ettiğini ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER