ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 10:51

Salih Uçan'ın forması Sow ve Emre'den pahalı

Salih Uçanın forması Sow ve Emreden pahalı

Fenerbahçe taraftarlarını çatısı altında toplayan Fenerbahçe USA Derneği'nin baloda Salih Uçan'ın forması Emre ve Moussa Sow'unkinden daha pahalıya satıldı.


ABD'de yaşayan Fenerbahçe taraftarlarını çatısı altında toplayan Fenerbahçe USA Derneği'nin, son 13 yıldır düzenlediği Fenerbahçeliler Balosu, Times Meydanı'ndaki Marriott Hotel'de yapıldı.

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Yasemin Merçil, Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Ömer Ekinci, New York Başkonsolosu Levent Bilgen ve takımın eski oyuncularından Fabio Luciano'nun yanı sıra çok sayıda davetlinin katıldığı gece, sarı lacivertli bir kutlamaya dönüştü.

SALİH'İN FORMASI EMRE VE SOW'DAN DAHA PAHALI

Gecede düzenlenen açık artırmada, Fenerbahçe futbol takımının oyuncularından Emre Belözoğlu'nun forması 3 bin 500, Moussa Sow'un forması 2 bin, Salih Uçan'ın forması 10 bin, tüm takımın imzaladığı forma ile Alex'in forması 5'er bin dolara alıcı buldu.

"GELECEK NESİLLERE AKTARMAK İÇİN..."

Fenerbahçe USA Derneği Başkanı Ömer Ekinci, programın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, "Bizler gibi ülkesinden binlerce kilometre uzakta sivil toplum görevi gören kurumların belli başlı görevlerinden biri de insanları bir araya getirip, ülke özlemini gidermek ve ortak değerleri unutturmamaktır. Biz Fenerbahçe USA olarak bu ortak değerlerimizi mümkün olduğunca canlı tutmak ve gelecek nesillere aktarmak için çalışıyoruz. Bizim en önem verdiğimiz değerlerden biri de, bu gecenin teması olan vefa duygusu" diye konuştu.

Ekinci ayrıca, "Hepimiz farklı takımları tutabiliriz. Farklı renklere gönül verebiliriz ama toplumumuza faydalı olmayı her zaman ön planda tutmalıyız. Fenerbahçe USA olarak Mardin'deki kimsesiz çocuklara da, Küçükyalı'daki yetimlere de, Long Island'daki otistik çocuklara ulaşabiliyorsak, görevimizi yapmış oluyoruz" dedi.

"GALATASARAY OLARAK O KADAR ŞANSLI DEĞİLDİK"

New York Başkonsolosu Levent Bilgen ise yaptığı konuşmada, Fenerbahçe'nin Lazio karşısında göstermiş olduğu galibiyeti kutladıklarını belirterek, "Aslında en büyük kutlamayı takım hak ediyor. Lazio karşısındaki galibiyetini kutluyoruz. Gururlanıyoruz sizlerle. İnşallah ikinci ayakta da başarılarının devamını diliyoruz. Biz Galatasaray olarak o kadar şanslı olamadık bu sefer. Burada mühim olan sarı-lacivert, sarı-kırmızı, siyah-beyaz veya bordo-mavi değil. İnsanımızın, milletimizin, farklı alanlarda temsil edilmesi. Bu başarıların devamını diliyoruz. Hangi takım olursa olsun. Sarı Kanarya'yı da kutluyoruz" ifadesini kullandı.

Fenerbahçe'nin, UEFA Avrupa Ligi çeyrek finalinde, rakibi Lazio'yu 2-0 yenmesinin yarattığı zengin moral ortamı içinde geçen baloda, ünlü klarnet ustası Hüsnü Şenlendirici ve şarkıcı Ege sevilen şarkılarıyla Amerika'daki Fenerbahçelilere unutamayacakları bir gece yaşattı.

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER