ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Haziran 2013 Pazar 19:44

Salih Uçan: İlk maçı kayıpsız geçersek finale kadar gideriz

Salih Uçan: İlk maçı kayıpsız geçersek finale kadar gideriz


Düzce'deki Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri'ndeki çalışmalarına devam eden U20 Milli Takımı'nda futbolcular, turnuva için umutlu konuştu. Oyunculardan Salih Uçan, takımın çok heyecanlı olduğunu ve ilk maçı kayıpsız geçmeleri halinde finale kadar çıkacaklarına inandıklarını söyledi.

Türkiye'nin ev sahipliğinde düzenlenecek 2013 FIFA U20 Dünya Kupası'na hazırlanan U20 Milli Takımı, 4 Haziran'da kampa girdiği Düzce'deki Fenerbahçe Topuk Yaylası Tesisleri'nde çalışmalarını sürdürüyor. Feyyaz Uçar yönetimindeki U20 Milli Takımı, kampın 6. gününü tek idmanla geçirdi. Bugünkü antrenmanın ardından basın toplantısına katılan Milli Takım kaptanı Artun Akçakın, çok güzel bir kamp ortamının bulunduğunu söyledi.

Takımın havasının çok güzel olduğunu kaydeden Akçakın, "İyi olan havayı daha iyi yapmaya çalışıyoruz. Çok önemli bir organizasyonun içerisindeyiz. Heyecanımız var. Bu heyecanımızı keyifli şekilde devam ettiriyoruz." dedi.

Gruptaki rakiplerini değerlendiren Artun, Kolombiya'nın biraz öne çıktığını ifade ederek şunları söyledi: "İlk oynayacağımız El Salvador maçını iyi şekilde geçersek takımın üzerindeki stresi, baskıyı atıp daha sağlam şekilde devam edeceğiz."

SALİH UÇAN: FİNALE KADAR GİDECEĞİMİZE İNANIYORUM
Salih Uçan ise kampta her şeyin çok güzel olduğunu dile getirdi. Çok yetenekli olduklarını belirten Uçan, "Geriye kalan tek şey takım olabilmek. Bunu da gidermeye başladık. İyi bir takımız. 14 Haziran’da bir hazırlık maçı yapacağız. O maçı da iyi geçirip El Salvador maçına iyi çıkmak istiyoruz. Takım çok heyecanlı. İlk maçı iyi geçirdiğimiz takdirde, finale kadar iyi bir sonuçla ilerleyeceğimizi düşünüyorum." diye konuştu.

Üzerlerinde basının olmadığını vurgulayan Salih, şunları dedi: "Bütün arkadaşlarımız kendisini kanıtlamış. İsmini duyurmuş oyuncularız hepimiz. Sadece heyecan oluyor. Bir beklenti var sonuçta. Bu heyecanı yenmemiz gerekiyor. İnşallah takım final, yarı final nereye kadar çıkabilirsek zaten bireysel olarak da ön plana çıkacağız. Önce takım başarısı. Takım ne kadar başarılı olursa bireysel başarılarda o kadar iyi olur."

Kendileri kupada mücadele ederken takımlarının kampta olacağını söyleyen başarılı oyuncu, "Biz burada maçlarımızı oynarken takımlarımız kampta olacak. Hocalarımız kafalarında ki 11’i düşünecek. Biz Milli Takım için buradayız. Kadronun içinde veya dışında bulunmamız önemli değil. Şu an da sadece Milli Takım'a konsantre olduk." şeklinde konuştu.

Sadık Çiftpınar da heyecanlı olduklarını dile getirerek, şunları söyledi: "Ülkemiz 8 sene sonra katılıyor böyle bir turnuvaya. Bunun bize denk gelmesi çok büyük bir şans. Takım olarak bunun farkındayız. Bu şansı en iyi şekilde değerlendirip önce takım olarak sonra bireysel olarak kendimizi en iyi şekilde dünyaya kanıtlayarak kariyerimiz ve ülkemiz açısından güzel bir turnuva geçireceğimize inanıyorum."

Messi ile buluşması sorulan Çiftpınar, "Ben ilk başta inanamadım. Benim için inanılmaz, unutulmaz bir tecrübeydi. Messi’nin yanına giderken sanki rüyada gibiydim. O süreçten sonra iki hafta kendime gelemedim. Çok güzel bir duyguydu. Buraya geldikten sonra başka rüyalarımızı süsleyen Dünya Kupası var. Artık sadece ona odaklandık. Dünya Kupası'na iyi bir giriş yapıp daha sonra da gidebildiğimiz yere kadar Türk bayrağını taşımak istiyoruz. Milletimizden çok büyük destek bekliyoruz." ifadesini kullandı.

Hakan Çalhanoğlu da kampın neşeli geçtiğini belirtti. Kampta herkesin birbirine destek olduğunu anlatan Çalhanoğlu, şunları kaydetti: "Avrupa’dan geldiğimiz için alışmakta var. Arkadaş ortamı çok güzel. Herkes birbirine destek oluyor. İyi anlaşıyoruz. Hiçbir sorun yok."

Mesut ile kıyaslanmasının çok güzel olduğunu söyleyen Çalhanoğlu, "Bizi benzetiyorlar ama her bir oyuncunun farklı şeyleri olur. Onu çok beğeniyorum. Çok iyi futbolcu. Ama benim de bir özelliğim var. İnşallah onu bir gün yansıtırım. Alman Milli Takımı'nda forma giydim. Hiç duygusal bir şey yaşamadım. Güzel bir şey değildi. Bizde İstiklal Marşı var. Onu dinledikten sonra insanın tüyleri diken diken oluyor. O yüzden Almanya’ya geri döneceğimi düşünemiyorum. İnşallah ileri de A Milli Takım için oynayacağım." açıklamasını yaptı.


CİHAN

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER