ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 19:02

Sakatlığı kafa karıştırıyor

Sakatlığı kafa karıştırıyor

Türk asıllı Alman oyuncunun sağlık durumu belirsizliğini korurken, futbolcunun sahalara ne zaman döneceği bilinmiyor


Borussia Dortmund'un Türk asıllı yıldızı İlkay  Gündoğan'ın sakatlığına kesin bir çözüm bulanamadığı, tedavi sürecinin yıl sonuna  dek uzayabileceği açıklandı. 
 
Alman basınından Bild'te yer alan habere göre, ağustosun ikinci  haftasından itibaren sırt sakatlığıyla mücadele eden Gündoğan'ın tedavi süresinin  ilk olarak iki hafta süreceği, daha sonra ise eylül sonunda biteceğinin  vurgulanmasına rağmen hala forma giyememesinin şüphe uyandırdığı hatırlatıldı. 
 
Ülke basında yer alan son iddialara göre ise Türk asıllı Alman  futbolcunun sakatlığından kurtulması için ameliyat olması gerektiği ve tedavi  süresinin yeni yılı bulacağı öne sürüldü. 
 
Gündoğan iddialara yanıt vermezken, Borussia Dortmund'un sportif  direktörü Michael Zorc, böyle bir ihtimalin olduğunu doğruladı. 
 
Zorc, "Gündoğan'ın sakatlığında önemli gelişmeler sağlanamadı. Bir  daha ne zaman oynayabileceğine ilişkin kesin bir tahmin yürütemiyoruz" şeklinde  konuştu. 
 
Kulübüyle sözleşmesini 2015'e kadar uzatan 22 yaşındaki milli  oyuncunun adı transfer döneminde Real Madrid, Arsenal ve Manchester United gibi  takımlarla anılmıştı. 
 
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER