ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Aralık 2012 Perşembe 15:01

Sağlıklı Yaşam İçin Maksimum Spor

Sağlıklı Yaşam İçin Maksimum Spor


Kalkınma Bakanlığı tarafından oluşturulan Sosyal Destek (SODES) kapsamında, Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından uygulanan “Sağlıklı Yaşam İçin Maksimum Spor” projesi hayata geçirildi.

Proje kapsamında Batman Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde halı saha yapımı gerçekleştirildi ve öğrenciler ile Batman halkının kullanımına kazandırıldı. Halı sahanın tamamlanmasından sonra proje kapsamında okulun bölüm öğrencileri arasında bir turnuva yapıldı.

Gerçekleşen turnuvaya; elektrik elektronik teknolojisi alanları, makine teknolojisi alanları, tesisat teknolojisi alanları, mobilya ve iç tasarım alanları ile kimya teknolojisi alanları katıldı.

Turnuva kapsamında 25’er dakikalık 2 devreden oluşan ve tekli eleminasyon şeklinde yapılan müsabakalar sonunda finale elektrik elektronik teknolojisi alanları ile makine teknolojisi alanları kaldı.

Yapılan final maçı büyük bir çekişmeye sahne oldu. Normal süresi 4-4 berabere tamamlanan karşılaşmada seri penaltılara geçildi. Gerçekleşen penaltı atışları sonucu elektrik elektronik teknolojisi alanları müsabakayı 9-8 galip bitirerek turnuvanın şampiyonu oldu.

Turnuva sonunda 1. ve 2. olan takım oyuncularına birer adet forma hediye edildi, ayrıca turnuvaya katılan tüm oyunculara madalya verildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER