ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ocak 2013 Pazartesi 21:10

"Sağlam’ın istifası bütün camiayı üzdü"


Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı, Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam’ın istifasının bütün camiayı derinden üzdüğünü söyledi.

    Başkan Yazıcı kulübün resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, Sağlam ile 4 yılı aşkın bir süredir uyum içinde çalıştıklarını ifade etti. Yazıcı, “Birlikte çok büyük başarılara imza attığımız teknik direktörümüz Ertuğrul Sağlam’ın görevi bırakma kararı, her Bursasporlu gibi beni de son derece derinden üzmüştür.” dedi.
    
    Ertuğrul Sağlam’a Bursaspor için yaptıklarından dolayı teşekkür eden Başkan Yazıcı, şunları söyledi: “Karakteriyle, kişiliğiyle, Türk futbolunda bir teknik direktörden daha fazlası olmayı başarmış biri olarak, kendisiyle çalışmış olmanın, benim ve ekip arkadaşlarım adına da büyük bir şans ve gurur olduğunu düşünüyorum. Bir başkan hoca diyaloğundan ziyade, bir ağabey-kardeş ilişkisi içinde olduğumuz Ertuğrul Sağlam’la en azından benim görev süremin sonuna dek birlikte olmak isterdim. Ancak süreç içerisinde yaşanan gelişmeler ve olumsuzluklarla birlikte, özellikle şehirde oluşan karamsar havanın, bu kararı tek başına almasında en büyük etken olduğunu sanıyorum. Dolayısıyla tamamen kendi iradesiyle verdiği istifa kararına da saygı duymaktan başka yapacak bir şey yok.”
    
    Ayrılıkların bazen geri dönüşler için atılmış birer adım olabildiğine dikkat çeken Yazıcı, şöyle devam etti: “Hoca da zannediyorum böyle düşünüyor. Ancak bilinmesini istediğim bazı noktalar da var. Biz, süreç içinde yaşanan tüm olumsuzluklar sırasında defalarca Ertuğrul Sağlam’la bir araya geldik. Her seferinde, en azından sezon sonunu beklemeyi ve gelişmelerden benim de çok büyük rahatsızlık duyduğumu, görev süremin sonunu bile beklemeyebileceğimi ifade ettim. Ancak kendisi, benim için sürpriz bir kararla, erken davrandı. Oysa benim alacağım kararın kendisi için belirleyici olacağı konusunda hemfikirdik. Ancak süreç, sanıyorum onu bu kararı erken almaya itti. Şimdi geldiğimiz noktada, Bursaspor taraftarı camiada kargaşa ve kaos ortamı yaratmaktan başka bir niyeti olmayan ve bu uğurda, yönetimi ve teknik direktörünü bile bıktırmaktan geri kalmayan grupları acilen bünyesinden atmalıdır. Ertuğrul Sağlam’ın ayrılışı, krizi derinleştirmek isteyenlerin ekmeğine yağ da sürebilir, hocamızın arzu ettiği gibi camiadaki çatlağın ortadan kalkmasına da yol açabilir. Bursa, bu noktada oynanmak istenen oyunlara en doğru cevabı verecektir.”

    Bu sezon yaşanan gelişmelerin yeniden bir durum değerlendirilmesi yapılmasını zorunlu kıldığını aktaran Başkan, sözlerini şöyle tamamladı:         
    “Son olarak bilinmesini istiyorum ki; Özellikle bu sezon Bursa’da yaşanan olumsuz hava ve şehrin olaylara bakışı, benim de yeniden bir durum değerlendirmesi yapmamı zorunlu kılıyor. Dolayısıyla Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda her kararı gözümü bile kırpmadan alabileceğimi bütün kamuoyunun bilmesini istiyorum.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER