ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 16:40

Sağlam, Türk Kahvesi Müzesi'ni gezdi

Sağlam, Türk Kahvesi Müzesini gezdi

Eskişehirspor Teknik Direktörü Sağlam, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında kentte açılan Geçici Türk Kahvesi Müzesi'ni ziyaret etti.


Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam,  Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında kentte açılan  Geçici Türk Kahvesi Müzesi'ni ziyaret etti. 
 
Ziyarette Sağlam'a eşlik eden Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna,  yaptığı konuşmada, Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı'nın tarihi bir Odunpazarı  evini Geçici Türk Kahvesi Müzesi'ne dönüştürdüğünü kaydetti. Türk kahvesinin yaklaşık 400 yıllık geçmişe sahip olduğunu ifade eden  Tuna, şöyle konuştu: 
"Kahve geldiği yer itibariyle bize ait olmamasına rağmen dünyada 'Türk  kahvesi' olarak biliniyor. Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti  olmasından dolayı tarihi mekanlardan yararlanarak burada eskiden olduğu gibi Türk kahvesi pişirilen iş yerleri yapılmasına vesile olacağız. Türk kahvesi orijinal  haliyle Odunpazarı'nda içilir hale gelecek." 
 
Tuna, Sağlam'a da Geçici Türk Kahvesi Müzesi'ne geldiğinden dolayı  teşekkür etti. Eskişehirspor'u yakından takip ettiğini anlatan Tuna,  "Eskişehirspor'un ayrı bir yeri var, gönlümüzde. 3 maçı da stada gidip izledim.  İnsan daha iyi neticeler alamadığımız için kahroluyor. Eskişehirspor'un ligde  yenemeyeceği takım yok. Şampiyon olamaması için de hiçbir sebep yok. Maçlarda,  ileri uçta netice alacak adama ihtiyacımız olduğunu gördük" diye konuştu. 
 
 
Türk Dünyası Kültür Başkenti 
 
Sağlam ise 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Eskişehir'in bu yıl,  Türkiye ve Türk cumhuriyetleri için önemli bir görev üstlendiğini bildirdi. Bugün, kendisinin de içmekten keyif aldığı Türk kahvesinin serüvenini  takip ettiğini belirten Sağlam, müzenin Türk kahvesinin geçmişi anlatmakta da  yararlı olduğunu vurguladı. Vali Tuna'ya Eskişehirspor'a verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden  Sağlam, şunları söyledi: "İyi bir dönem geçirdik. Süper Lig'in 3 şampiyonuyla oynadık.  İstersek, inanırsak, birbirimizi destek olursak, bu ligde çok güzel işler  yapabiliriz. Camiaya ve taraftarımıza umut verdiğimiz için, gelecek adına bir  umut ortaya koyduğumuz için mutluyuz. Takviyeye ihtiyacı olan takımımızı  güçlendirmek için ciddi bir arayış içindeyiz. Alacağımız oyuncu, kadromuzdaki  oyunculardan daha kaliteli olmalıdır. Böyle oyuncular da maliyetli oluyor. Cuma  akşamına kadar vaktimiz var. Takıma oyuncu katmaya çalışacağız. Bienvenu ve  Necati'den memnuniyetsizliğimi dile getiren bir şey ortaya koymak istemiyorum.  Öyle bir düşüncem de yok. İkisi de kaliteli oyuncular. Ofansif yönden takımımızı  zenginleştirmemiz lazım. Arayışlarımız bu yönde." 
 
Ziyarette, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı  Sekreteri Hüseyin Kocabıyık da hazır bulundu. 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER