ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 15:00

Sadri Şener: "Biz haklı çıktık"

Sadri Şener: "Biz haklı çıktık"

Sadri Şener, UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı disiplin kuruluna sevk edilmesini değerlendirdi.


Eski Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, UEFA'nın Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı disiplin kuruluna sevk edilmesiyle ilgili olarak, "Biz o zaman 'bu senenin şampiyonu biziz' dedik. İşte bu haklılığımız ortaya çıkıyor" dedi.

Şener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, UEFA'nın kararının geç kalınmış bir olay olduğunu belirterek, "Zaten bu olacaktı, biz bunun için mücadele vermiştik. Benim dönemime yetişmedi, benden sonraki arkadaşlar bu işin kalan kısmını halledip kupayı Trabzon'a getirirler diye düşünüyorum. Benim zamanımda olmuş, başkasının zamanında olmuş, bu mühim değil. Hayırlısı olsun. Türkiye için hoş değil tabii ki" diye konuştu.

"Kulüplere ciddi bir ceza çıkarsa bundan sonra kimse bu işlere kalkışmaz" diyen Şener, "Yani o yıl Fenerbahçe şampiyon olmasa da biz olsak nolurdu yani bu dünyanın sonu değil ki. Bu spor. Biz o zaman 'bu senenin şampiyonu biziz' dedik. İşte bu haklılığımız ortaya çıkıyor" ifadelerini kullandı.

Şener, kupanın Trabzon'a gelip gelmeyeceğine ilişkin ise "Normal, hukuki açıdan kupa Trabzon'a gelir" dedi.
Şampiyonluk kupasının Trabzon'a verilmesi halinde davet olursa kente gelerek kupa törenlerine katılabileceğini de kaydeden Şener, "Tabii ki geliriz, destek oluruz. Mühim olan Trabzonspor'un kupayı alması" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER