ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Temmuz 2014 Salı 21:29

"Sabri için hepimiz üzüldük"

"Sabri için hepimiz üzüldük"

Galatasaray’ın Avusturya’da devam eden sezon öncesi hazırlık kampında futbolcular Semih Kaya, Emre Can Coşkun ve Emre Tosun basın mensuplarının sorularını yanıtladı.


Semih Kaya, yeni teknik direktörleri Cesare Prandelli ve ekibiyle bir hafta önce tanıştıklarını hatırlatarak, “Çok sıcakkanlı olduklarını düşünüyorum. Hocamızın, genç arkadaşlarımız, kardeşlerimiz ve büyüklerimizle inanılmaz derecede iyi ilgilendiğini gördüm. Kaliteli biri olduğunu düşünüyorum. Bir haftadır bize yansıttığı bu. Umarım çok şey katar bize. İnşallah güzel bir sezon geçirir ve onunla beraber 4. yıldızı takarız. Takımımda başarıya aç bir arkadaş grubumuz var. Ben böyle güzel arkadaş ve kardeşlerimizle iyi bir başarı elde edeceğimizi düşünüyorum” diye konuştu.“GALATASARAY’A GÖNÜLDEN BAĞLIYIM”

Sözleşmesini 2018 yılına kadar uzattığı için mutlu olduğunu vurgulayan Kaya, “Yuvamda kaldığım için mutluyum. Sonuçta Galatasaray’ın yetiştirdiği çocuklarız. Kağıt üzerinde netleşmesi için böyle bir anlaşma yapıldı. Sonuçta ben Galatasaray camiasına ve kulübüne sözleşme olmasa da gönülden bağlıyım” dedi.“SABRİ AĞABEY KENDİNİ TAKIMA ADAMIŞ BİRİ”

Semih Kaya, basın mensuplarının Sabri Sarıoğlu’nun kamp kadrosuna alınmaması ile ilgili soruları üzerine, “Sabri Ağabey için söylenecek fazla bir şey yok. Sonuçta kendini Galatasaray Kulübü’ne adamış bir ağabeyimiz. O da bizim gibi alt yapıdan çıkmış biri. Tabii ki takım olarak da üzgünüz ama futbolun içinde böyle şeyler oluyor. Eğer bir futbolcuysanız, bunlara normal bakmanız gerektiğini düşünüyorum. Yönetimimiz ve hocamız böyle bir karar almış, bizim bu konu üzerine söyleyecek fazla bir şeyimizin olduğunu düşünmüyorum” cevabını verdi.“BİRBİRİMİZİ KIRMAYALIM”

Basın mensuplarının Türk sporunda yaşanan gerginlik ve Fenerbahçe ile içinde bulundukları rekabetle ilgili sordukları soruya Semih Kaya, “Atatürk, ’Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ demiş. Biz öyle olmaya çalışıyoruz. Taraftarlarımızdan da ricamız o şekilde davransınlar. Derbi maçlarında ölen insanlar oldu. Birçok aile acı çekti. Çok ailenin, anne, baba ve kardeşlerin canı yandı. Biraz daha sağduyulu olalım. Maçları spormuş gibi izleyelim. Bizim temennimiz bu, inşallah bu sezon öyle olur. Her ne kadar iki takım da 4. yıldızı takmak istiyorsa da, biraz daha sakin olalım. Birbirimizi kırmayalım. Benim tek ricam bu. Hak eden kimse 4. yıldızı o takar” şeklinde cevap verdi.“SOL GÖZÜM YÜZDE 50 GÖRÜYORDU”

Kaya, sol gözünden yaşadığı ameliyat sonrası görme oranının arttığını belirterek, “Ameliyat olmadan önce sol gözüm yaklaşık yüzde 50 görüyordu. O şekilde futbol oynuyordum. Sezon sonu milli takım vardı. Sağ olsun Fatih Hocam ameliyat olmamı söyledi ve izin verdi. Başarılı bir ameliyat oldum. Şu an yaklaşık yüzde 70 görmeye ulaştım. Yüzde 20 daha artacağını düşünüyorum. Doktorlar biraz daha temkinli olmam gerektiğini söylediler. Yaklaşık 10 gün daha topa kafa vurmamam gerektiğini belirttiler. Ben de söyledikleri şeyi dikkate alıyorum. Belki ilk hazırlık maçında oynamayacağım ama ikinci maçta en iyi şekilde oynamaya çalışacağım” ifadelerini kullandı.

Skora katkı anlamında eksikleri olduğunu söyleyen başarılı futbolcu Semih Kaya, bu yönünü geliştirip, güzel bir sezon geçirmek istediğini dile getirdi.EMRE CAN COŞKUN: “KAMPA ALINDIĞIM İÇİN ÇOK MUTLUYUM”

Genç futbolcu Emre Can Coşkun da kampa alındığı için çok mutlu olduğunu belirterek, “Bize bu kampta yer verdikleri için ilk önce hocalarıma çok teşekkür ediyorum. Burada olmaktan gerçekten çok mutluyum. Böylesine kaliteli oyuncularla ve teknik heyetle çalışmanın bizim için ayrı bir şans olduğunu düşünüyorum. Hocamızın da genç oyunculara ne kadar değer verdiğini biliyorum. Kamp boyunca bu şansı en iyi şekilde değerlendirip, elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Öncelikli hedefimiz, bu sezon 4. yıldızı inşallah takacak olan takımda yer almak. Sonrasında takımda daha fazla süre almak istiyorum” dedi.

Emre Can Coşkun, kendisine Semih Kaya’yı örnek aldığını ve onun yolunda ilerlemek istediğini söyledi.EMRE TOSUN: “KAMP GÜZEL GEÇİYOR”

Emre Tosun ise bu seviyeye gelmesinde katkıları bulunan antrenörlere teşekkür ederek, “Kamp güzel geçiyor. İnşallah daha da güzel geçer. Semih, Burak, Selçuk Ağabey, herkes çok yardımcı oluyor. Onlardan daha çok şey öğreneceğiz inşallah. Umarım bu sezon 4. yıldızı takarız” şeklinde konuştu.

Genç oyuncu, hedefinin Galatasaray’da A takımda oynamak ve burada kalıcı olmak olduğunu sözlerine ekledi.

(İHA)

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER