ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Temmuz 2014 Cuma 17:59

Sabella, Almanya avantajlı dedi

Sabella, Almanya avantajlı dedi

Arjantin Teknik Direktörü Sabella, FIFA Dünya Kupası finalinde karşılaşacakları Almanya'nın avantajlı taraf olduğunu ve zor bir maç olacağını söyledi.


Arjantin Teknik Direktörü Alejandro Sabella, FIFA Dünya Kupası finalinde karşılaşacakları Almanya'nın avantajlı taraf olduğunu söyledi.

Arjantin Teknik Direktörü Alejandro Sabella İngiliz basınına yaptığı konuşmada, Hollanda'yı penaltı atışlarıyla 4-2 yenerek eledikleri maçın ardından bazı oyuncuların çok yorulduğunu ve çeşitli sakatlıkları bulunduğunu belirtti.

Almanya'nın yarı final maçını kendilerinden bir gün önce oynamasının avantaj olduğunu belirten Sabella, "Oynamamız gereken bir final var ve Almanya gibi bir rakibe karşı bir gün daha az hazırlandık. Yine de çalışma, tevazu ve ciddiyetle galip gelmek için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Alman futboluna hayran olduğunu ve "Güney Amerika hamurunda" oyuncular yetiştirebildiğini değinen Sabella, "Maç fazlasıyla zor olacak. Ayrıca Almanya yarı finalde bizimki gibi fazladan iki devre de oynamadı. Aşmamız gereken çok zorlu bir engel var, avantaj onlarda" değerlendirmesini yaptı.

Almanya'nın Brezilya maçında olduğu gibi ilk yarıda üstlerine gelebileceğini ve direnç göstermeleri halinde ikinci devrede oyundan düşebileceğini belirten Sabella, "Terimizin son damlasına kadar savaşırsak kupaya uzanabiliriz" ifadesini kullandı.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER