ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 08:50

Rus milyarder Abramovich Bodrum'da

Rus milyarder Abramovich Bodrumda

Rus milyarder Roman Abramoviç ultra lüks yatıyla Muğla’nın Bodrum ilçesine demirledi.


Roman Abramovich 163 metre uzunluğunda ve 1.2 milyar dolar değerindeki “Eclipse' isimli ultra lüks yatıyla bu sabah saatlerinde Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’ndan Bodrum’a geldi.

Yalı Beldesi’ndeki Barbaros Koyu’na demirleyen ve üzerinde üç yüzme havuzu, özel sinema salonları, helikopteri, kurşun ve roket geçirmez çelik gövdesi olan, dalış ve su sporları ekipmanları, iki mini denizaltısının bulunduğu yatın üzerinden güneşlenen Abramovich öğle saatlerinde botla Bodrum’a geldi.

Abramovich’e Ukrayna’nın profesyonel futbol liginin ünlü takımlarından Metalist Kharkiv’in Yönetim Kurulu Başkanı Aleksander Yaroslavsky, korumaları ve Nis Yatçılık Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı turizmci İhsan Küçükünsal da eşlik etti.

Siyah tişört ve kot pantalon giyen, siyah güneş gözlüğü takan Abramovich ve beraberindekier Neyzen Tevfik Caddesi, liman kıyısı, Bodrum Barlar Sokağı, Kale Caddesi ve Denizciler Meydanı’nda gezdi. Abramovich’i kimse tanımadı.

İskele Meydanı’daki Bodrum Cafe’e oturan Abramovich ve beraberindekiler simit yedi, çay içti. 50 euro bahşiş veren Abramovich korumaları kafeden ayrılırken bir torba simit aldı. Milta Marina çarşısını da gezen Abramovich’in bir hafta Bodrum’da kalacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz yıl Eylül’ün son haftasında da Bodrum’a gelen Abramovich 3 gün ilçede kalmış, çarşıda dolaşıp yine simit yemiş çay içmişti. 

ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER