ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 21:38

Rus enerji devi Gazprom, FİFA’ya sponsor oldu

Rus enerji devi Gazprom, FİFAya sponsor oldu


Rusya’nın en önemli şirketlerinden Gazprom, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği(FIFA) ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması imzaladı. Gazprom 2015-2018 yılları arasında resmi sponsoru olacak.

Rusya’nın Soçi kentinde bir araya gelen Gazprom CEO'su Aleksey Miller ile FIFA Başkanı Sepp Blatter, Gazprom ile FIFA arasındaki sponsorluk anlaşmasını imzaladı. İmza törenine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rusya Spor Bakanı Vitaliy Mutko’da katıldı.

Anlaşmaya göre Gazprom’un FIFA sponsorluğu 1 Ocak 2015 yılından itibaren başlayarak 31 aralık 2018 yılına kadar devam edecek. Bu zaman içerisinde Gazprom, FIFA’nın resmi organizasyonlarında kendi ismini ve logosunu reklam amaçlı kullanabilecek. Gazprom’un, FIFA’nın organize ettiği 15-20 yaş arası dünya kupası müsabakalarında da reklam verme hakkının bulunduğu belirtildi.

Ayrıca, Gazprom kendi reklamlarında FIFA adını kullanabilecek ve “FIFA’nın resmi sponsoru” gibi yazılara yer verebilecek. Buna ek olarak Gazprom 2018 Dünya Kupası’nın kupasını reklam amaçlı kullanabilecek. Ne zaman ve nerede bu kupanın kullanılabileceği yönündeki kadar daha sonra verilecek.

İmza törenine katılan Vladimir Putin ise her iki kurumun temsilcilerini tebrik ederek anlaşmanın önemine vurgu yaptı.

Öte yandan Gazprom, Zenit St. Petersburg (Rusya), Chelsea (İngiltere), Schalke 04 (Almanya), Severna Zveda (Sıbistan) gibi takımların sponsorluğunu yapıyor. Ayrıca, Grazprom 2012-2015 yılları arsından Şampiyonlar Ligi ve 2012-2014 yılları arasında UEFA Avrupa Ligi’nin resmi sponsorluğunu üstlenmiş durumunda.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER