ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 17:26

Ronaldo: "Balotelli kendini harcamamalı"

Ronaldo: "Balotelli kendini harcamamalı"


Ronaldo'ya göre Adriano'nun durumu Mario Balotelli'ye yeteneğini harcamaması için bir uyarı olmalı. İtalya Milli Takımı oyuncusunun sürekli saha içi ve dışında yaptıklarından dolayı manşetlerde olmasının Ronaldo'ya Brezilyalı takım arkadaşını hatırlattığını söyledi.

Futbolu bırakan efsane, ünlü İtalyan gazetesi La Gazzetta dello Sport'a verdiği röportajda, herkesin hayatının bir döneminde aptalca şeyler yaptığını, ama önemli olanın bu saçmalığa ne zaman son vermek gerektiğini bilmek olduğunu söyledi.

Balotelli'nin kendisine Adriano'yu hatırlattığını söyleyen Ronaldo, Adriano'nun da Balotelli gibi harika fiziği ve teknik yeteneği vardı ama bir yerden sonra ikisini de kaybettiğini belirtti. Balotelli'ye verebileceği tek tavsiyenin futbola konsantre olup yeteneğini çöpe atmamasını istediğini söyledi.

Efsane futbolcu röportajında, "Balotelli'nin muhteşem bir yeteneği var. Topa vuruşu ve gollleri çok güzel. Ama tam olarak oturmamış şeyler var, daha fazla çalışırsa potansiyeline ulaşabilir ve bunu yapmak için daha çok zamanı var. Genç olmasını da çalışmamak için bahane olarak göstermemeli" dedi.

Balotelli'nin ihtiyacı olan en önemli şeylerden birinin de kupa olduğunu belirten 36 yaşındaki emekli oyuncu, "Şampiyonlarla iyi futbolcuları ayıran tek şey kupadır. Muhteşem Balotelli olmak istiyorsa daha fazla önemli kupaya sahip olmalı" diye ekledi.

Eurosport 

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER