ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2014 Perşembe 11:41

Romario'dan FIFA'ya ağır suçlama

Romariodan FIFAya ağır suçlama

Brezilya'da yapılacak FIFA 2014 Dünya Kupası için konuşan efsane oyuncu Romário De Souza Faria, FIFA Başkanı Sepp Blatter için ağır ifadeler kullandı.


Brezilya'da yapılacak FIFA 2014 Dünya Kupası için konuşan efsane oyuncu Romário De Souza Faria, FIFA Başkanı Sepp Blatter için ağır ifadeler kullandı.

Brezilya futbolunun efsane isimlerinden Romario, FIFA Başkanı Sepp Blatter ve FIFA Genel Sekreteri Jerome Valcke için çok ağır ifadeler kullandı.

Sporx.com'un haberine göre yaz aylarında ülkesinde yapılacak FIFA 2014 Dünya Kupası öncesinde yapılan eleştirilere kızan efsane, "Bu adam (Valcke) Brezilya'da yapılacak Dünya Kupası'nın FIFA tarihindeki en kötü turnuvalardan biri olacağını söylüyormuş. Bizim ülkemize geliyor ve istediğini söyledikten sonra herkez onu alkışlıyor. O spor dünyasındaki en büyük sahtekarların başında geliyor." diye konuştu.

''FIFA Başkanı bir hırsız''

Dünya futbolunun patronu FIFA Başkanı Joseph Sepp Blatter'i de suçlayan Romario, "Valcke kovuldu ve sonrasında FIFA Başkanı'na şantaj yaptı. FIFA Başkanı da bir hırsız zaten. Bu ikisi Dünya Kupası sonrasında zengin olacak. Bunun yanında bizim hükümet, başkan, sekreterler de zenginleşecek tabii ki." ifadelerini kullandı.

Futbolu bıraktıktan sonra 2010'da Brezilya'da yapılan genel seçimlerde meclise giren Romario, uzun zamandır Dünya Kupası için FIFA'da rüşvet olayları yaşandığını iddia ediyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER