ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mayıs 2013 Cuma 00:19

Roberto Iniguez: Hayat bazen bumerang gibidir


Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Play-Off Final serisi dördüncü maçında Galatasaray ve Fenerbahçe’nin mücadele ettiği ve sarı – kırmızılı takımın 72 - 56 galip geldiği maçın ardınan Fenerbahçe Kadın Basketbol Antrenörü Roberto Iniguez, hayatın bumeranga benzediğini ve yapılan herşeyin bir gün geri döneceğini söyledi.

Roberto Iniguez maçın ardından yaptığı konuşmasında, oynayacakları bir maçın daha olduğunu söyledi. Iniguez maç için yaptığı yorumda, “Özellikle ikinci devre istediklerimizi sahaya yansıtamadık, skor üretemedik ve savunmada dengemizi kaybettik. Normal sezonu yukarıda bitirdiğimiz için saha avantajımız var. Bu avantajı iyi kullanmamız gerekiyor. Kimse Galatasaray'ın 3 maç üst üste kazanacağını düşünmüyordu. Herhalde oyuncularımız da düşünmüyordu ki sahaya mental olarak zayıf çıktık. Sonuçta oynamamız gereken bir maç daha var.” dedi.

HAYAT BUMERANG GİBİDİR

Fenerbahçe Kadın Basketbol Antrenörü Roberto Iniguez, Galatasaray Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ekrem Memnun’un hakemlere kendisi için çok konuştuğunu söyleyerek bunun kendisini çok üzdüğünü belirtti. Roberto Iniguez, şunları söyledi:

“Hiçbir zaman maçlardan sonra hakemler için konuşmadım. Maç içinde onlarla diyaloğum olur ama maçlardan sonra konuşmam. Onlara saygı duyarım. Çok zor bir meslekleri var. Hiçbir zaman rakip takımın antrenörü için de hakemlerle konuşmadım ama bugün rakip takımın koçu benim için birçok kez hakemlerle konuştu. Bu da beni gerçekten üzdü. Hayatımda bir çok kez maç kazandım ve kaybettim ama yatağa başımı koyduğumda içim rahat oldu. Her zaman herkese saygı göstermişimdir ve aynı saygıyı da herkesten beklerim. Hayat bir bumerang gibidir ve yaptığınız şeyler size birgün geri döner.”

Fenerbahçeli Kadın Basketbolcu Olcay Çakır ise Galatasaray’ı tebrik ettiklerini söyledi. Olcay Çakır, “Çok uzun ve zorlu bir sezon geçirdik. Seride çok güzel maçlar oluyor. Her iki takım da çok iyi olduğu için oyuncular kendilerini çok zorluyor. Pazar günü her iki takım için de final maçı olacak. Taraftarımızın desteğini bekliyoruz. Galatasaray'ı çok tebrik ediyorum.”dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER