ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 15:47

Renato Civelli: "Bizler profesyonelleriz"

Renato Civelli: "Bizler profesyonelleriz"

Bursasporlu savunma oyuncusu Civelli: "Sonuçlar kötü olduğunda her zaman tedirginlikler ortaya çıkar ama biz profesyoneller olarak bu tedirginlikleri kontrol etmek zorundayız"


Bursaspor'un Arjantinli savunma oyuncusu Renato Civelli,  "Sonuçlar kötü olduğunda her zaman tedirginlikler ortaya çıkar ama biz  profesyoneller olarak bu tedirginlikleri kontrol etmek zorundayız" dedi. 
 
Civelli, Özlüce Tesisleri'nde antrenman sonrası düzenlenen basın  toplantısında, UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turunda Sırbistan temsilcisi  Vojvodina ile Spor Toto Süper Lig'in ilk haftasında Eskişehirspor karşısında  aldıkları mağlubiyetlerin, yeşil-beyazlı taraftarları tedirgin etmesinin normal  olduğunu söyledi. 
 
Takımda yeni oyuncular bulunduğunu ve kendisinin de onlardan biri  olduğunu dile getiren Civelli, "Sonuçlar kötü olduğunda her zaman tedirginlikler  ortaya çıkar ama biz profesyoneller olarak bu tedirginlikleri kontrol etmek  zorundayız. Daha iyiye gidiyoruz. O günlerde adaptasyon sürecinin gerisindeydik.  Sonuçlar güzel oldukça insanların tedirginlikleri azalacaktır" ifadesini  kullandı. 
 
Deplasmanda Medical Park Antalyaspor ile karşılaşacaklarını hatırlatan  Arjantinli oyuncu, Türkiye'de ilk sezonu olduğunu için ligdeki birçok takımı  henüz tanımadığını kaydetti. 
 
Medical Park Antalyaspor ile ilgili pek fazla bilgiye sahip olmadığını  anlatan Civelli, "Teknik ekibimiz videolarla rakibimizi tanıtacaktır. Takım ruhu  olarak ilerlememiz gerekiyor. Puan ve puanlar çok önemli ama onlara odaklanmak  yerine takım oyununa odaklanmamız gerekiyor. Bunu hallettiğimizde puanlar da  gelecektir" görüşlerini bildirdi. 
 
"Bursa çok güzel bir şehir" 
 
Civelli, bir gazetecinin, "Türk futbolunu ve Bursa'yı nasıl buldun?"  sorusu üzerine, Türk futbolunu 5-6 yıldır takip ettiği bilgisini verdi. 
 
Türkiye'de oynanan futbolun kalitesinin farkında olduğunu vurgulayan  Civelli, "Türk futbolu hakkında düşüncelerim gayet güzel. Bursa'da da evime yeni  çıktım. Biraz zaman aldı işlerimi halletmem ama şu anda gayet mutluyum. Bursa çok  güzel bir şehir. Adaptasyonumu da en kısa zamanda halletmek istiyorum"  değerlendirmesinde bulundu. 
 
Başka bir gazeteci, saha içinde agresif bir yapısı bulunduğunu  söyledi. Civelli, bunun bir bakıma cüssesiyle alakalı olduğuna işaret ederek,  kaybetmeyi sevmeyen bir yapıya sahip olduğunu anlattı. 
 
Takım arkadaşı ve vatandaşı Pablo Martin Batalla ile ilgili soruyu da  yanıtlayan Civelli, "Batalla hakkında bilmediğiniz çok fazla şey söyleyemem. 4  yıldır burada ve yaptığı şeyleri hepiniz biliyorsunuz. Kalitesinin farkındasınız.  Pablo, benim Arjantin'de bir arada oynadığım bir arkadaşım. Yaptıklarına  baktığımız zaman Avrupa'nın çok kaliteli futbolcularından biri olarak  isimlendirebiliriz" diye konuştu. 
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER