ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2014 Cumartesi 15:32

Rektör Orbay: Genç güreşçilerin heyecanına ortak olalım


Amasya İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından koordine edilen Genç Erkekler Grekoromen ve Serbest Güreş Grup Karşılaşmaları Amasya Üniversitesi Spor Salonu’nda yapılacak.

Toplam 26 spor kulübünün katılacağı müsabakalar 6-9 Şubat tarihlerinde birçok genç güreşçi ve teknik adamın katılımıyla gerçekleştirilecek. Amasya'da spor altyapısı konusunda önemli yatırımlar yapıldığını fakat fiziksel yatırımın tek başına yeterli olmadığını ifade eden Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, "Gençlerimizin spor yapabilmeleri ve başarı yolunda önlerini açabilmek için her türlü imkanı seferber etmemiz gerekiyor. Çok küçük yaşlarda sporun çeşitli dallarıyla tanışmak, sporun tabana yayılması ve toplum sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Güreş müsabakalarının ise Amasya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organizasyonu ile ilimize alınmış olması da önemlidir." diye konuştu.

Amasya'nın, Türk ve dünya güreş tarihine geçmiş Adil Candemir, Hamit Kaplan, Yaşar Doğu, Mahmut Demir gibi önemli sporcuların minderle ilk tanıştıkları önemli bir güreş merkezi olduğunu kaydeden Metin Orbay, sözlerini şöyle tamamladı: "Akademik, idari personelimizi, öğrencilerimizi ve tüm Amasyalı güreş severleri mindere çıkacak olan genç kardeşlerimizin heyecanlarına ortak olmak için üniversitemiz spor salonlarında yapılacak olan müsabakalara bekliyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER