ÖNE ÇIKANLAR :
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 22:46

"Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na döneceğiz"


Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yıkım ve hafriyat çalışmaları süren stadı 11 aylık bir sürede tamamlamak istediklerini belirterek, "Hep olumsuzluklar konuşuluyor ama biz hep icraat yapıyoruz" dedi.
Orman, Lig TV'nin canlı yayınına katılarak, stat, takımın durumu, transfer çalışmaları ve gündemdeki konulara ilişkin soruları yanıtladı.
Stadı 11 aylık bir sürede tamamlamayı hedeflediklerini kaydeden Orman, çalışmalarla ilgili şunları söyledi:
"En kısa sürede bitirmeye çalışıyoruz. Bir engel yoktu. Biz yapmayacağımız şeyi söylemiyoruz. Ne dediysek de yapıyoruz. 'İzin alamaz' dediler aldık, 'yıkamaz' dediler yıktık. 'Altından şehir çıkar' dediler, bir şey çıkmadı. Altından su çıktı. Deniz seviyesinin altına iniyoruz, su çıkacak tabi, petrol çıkacak hali yok ya. Bizim mabedimiz burası. Nerede oynarsak oynayalım hiçbir yer Vodafone Arena gibi olmayacak."

"Bilic başarılı"

Futbol takımının sezona iyi bir başlangıç yaptığının hatırlatılması üzerine, Beşiktaş'ın artık bir kurumsal kimlik olduğunu ve bu şekilde yönetildiğini kaydeden Orman, şöyle devam etti:
"Radikal kararlar aldık. Önce Önder Özen'le alakalı çok büyük tepkiler gördük. Futbol artık onların liderliklerinde, onların yönetiminde. Hatalarımız da oluyordu başlangıç itibarıyla ama artık bir zihniyet değişikliği var. Biliç başarılı. Çok uğraşılmış bir transfer politikamız var. Yavaş yavaş rayına giriyor. Kadromuzda transfer edip de kullanmadığımız çok oyuncumuz var. UEFA Avrupa Ligi'nden men edilmemiz bizim işimizi zorlaştırdı. Kadro derinliğimiz çok fazla olduğu için oyuncularımıza oynama imkanı vermemiz lazım. Aynı şekilde devam etmek istiyoruz."

"Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na döneceğiz"

Fikret Orman, Spor Toto Süper Lig'in 5. haftasında Atatürk Olimpiyat Stadı'nda Galatasaray ile yapacakları derbinin ardından Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na geçeceklerini bildirdi.
Taraftarların Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki maçlara olan büyük ilgisi konusundaki soruyu cevaplayan Orman, "Başarı geldiği sürece taraftarlarımız ilgi ve alakayı gösteriyorlar. Havalar güzel olduğu için orada oynamaktan keyifliyiz ama kış ortamında oradaki rüzgar ve taraftarın futbol ile birleşimi çok iyi olmayacağı için Galatasaray maçında sonra artık Recep Tayyip Erdoğan Stadı'na döneceğiz" ifadelerini kullandı.

Transfer çalışmaları

Transfer çalışmalarıyla ilgili bilgiler de veren Orman, sol bek için çalışmaların sürdüğünü, Fulham forması giyen Kerim Frei'ı, kulübün şartlarına uyulması durumunda transfer etmek istediklerini kaydetti.
Beşiktaş Kulübü Başkanı sol bek transferi ve Kerim Frei ile ilgili şunları söyledi:
"Sol bek için arkadaşlarımız uğraşıyor. Benim önüme gelmiş bir şey yok. Bütçemize uyacak ve zamanlamaya uyacak en iyi oyuncuyu almaya gayret ediyoruz. Kiralık olmasını istiyorum, olmayabilir de. Kerim Frei için uğraşıyoruz, epey de uzun zamandır uğraştığımız bir oyuncu. Esasında Kerim'i sezon başında almak istiyorduk. Hatta Şampiyonlar Ligi finaline gittiğim zaman bir görüşme yapmıştım. Tabii ki o sırada bir çok oyuncu transfer ettik. Kadro şişkinliği beni ve yönetimi endişe ettiriyor. Bizim şartlarımıza uyarsa almak istiyoruz."
Fernandes ve Almeida ile yeni sözleşme imzalanıp imzalanmayacağı sorusuna da Orman, "Transfer sezonunun bitmesini bekliyorum. Çünkü oyuncularımızın kafasını karıştırıyorlar. Menajerler geliyor, kulüpler geliyor. Bunlar da genç oyuncular. Türkiye'den gelen yok. Biz iki oyuncumuzu da seviyoruz. Çok kabiliyetli oyuncular olduklarına inanıyoruz. Sözleşmelerini yenilemek istediğimizi ifade ettik. Aksi bir durum olacağını tahmin etmiyoruz" diye yanıt verdi.
Oğuzhan Özyakup'un bir gece kulübünden medyaya yansıyan fotoğrafıyla ilgili soru üzerine de Orman, futbolcuların eğlenirken zamanlamaya dikkat etmeleri tavsiyesinde bulunarak, şunları kaydetti:
"Genç arkadaşlarımız, bekar insanlar, önemli gelirler elde ediyorlar. Gezmek, eğlenmek onların hakları ve gezmeliler, bunda sıkıntı yok. Gezdikleri gün önemli. Maçın hemen sonrasıysa sıkıntı var. Çünkü o zaman yorgun oluyorlar, aynı gece geziye çıktıklarında vücutlarında deformasyon yaratıyor. Bu işi de bedenleriyle kazanıyorlar. Futbolculuk koşma, mücadele etme işi. Bizim onlara tavsiyemiz zamanlamalarını doğru yapmaları. Doğru zamanlamaları yapmazlarsa ceza yiyecekler."
Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nin (CAS) Avrupa'dan bir yıl men cezasını onama kararının kendilerini ne yönde etkileyeceği sorusuna Orman, şöyle yanıt verdi:
"Ben de sıkıldım. İki dönemdir başkanlık yapıyorum. İki dönem de hakettiğimiz halde gidemiyoruz. Hem ben hem Beşiktaşlılar sıkıldı. Artık bu işin bitmesi lazım. Bir dönem cezamız var ise çekeceğiz bu sezon. Bizim yerimize Tromsö gitti. Önümüzdeki yıl artık bir daha böyle bir şeyle karşı karşıya kalmak istemiyoruz. Maalesef bunlar bizim yarattığımız değil ama bizim çözmek zorunda olduğumuz problemler olarak önümüze geldi. Önümüze bakacağız, yapacak başka bir şey yok."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER