ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 22:42

Ralli Kupası'nın ilk yarışı İzmir'de yapılacak


Kısa adı BMS olan Batı Anadolu Motor Sporları Kulübü tarafından düzenlenen Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Ralli Kupası'nın ilk yarışı olan "Aras Cam Rallisi", 25 ekibin katılımı ile bu hafta sonu İzmir'de gerçekleştirilecek.

TOSFED tarafından bu yıl başlatılan amatör sürücülere yönelik TOSFED Ralli Kupası'nın ilk yarışı 2-3 Mart tarihlerinde İzmir'de organize ediliyor. Yarış, Seferihisar bölgesindeki 2 özel etabın 3'er kez geçilmesinden oluşuyor. İzmir, İstanbul, Bursa ve Eskişehir'den 25 ekibin katılımı ile gerçekleştirilecek olan ralli, aynı zamanda Ege Ralli Kupası'na da puan verecek.

2 Mart Cumartesi günü 10.00-17.00 saatleri arasında yol keşfi ile başlayacak olan organizasyonda, aynı gün 15.00-16.30 saatleri arasında Teos Marina'da teknik kontrol gerçekleştirilecek. 3 Mart Pazar sabahı saat 10.00'da Teos Marina'dan verilecek seramonik startla başlayacak olan rallide, Tentesolt isimli 6,80 kilometre uzunluğundaki Göndence ve Isıcam isimli 10 kilometre uzunluğundaki Seferihisar etapları üçer kez geçilecek. Seferihisar Necat Hepkon Devlet Hastanesi yanında yer alan Kooperatif Sosyal Alanı'nın servis alanı olarak kullanılacağı organizasyon, aynı gün saat 15.25'ten itibaren servis alanındaki finiş podyumunda son bulacak. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER