ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Şubat 2013 Salı 10:24

"Rahatsızlık veren bir durum"


Sivasspor Kulübü'nden yapılan açıklamada, ''Maçlarda yapılan hataların büyük bir çoğunlukla aleyhimize ve sonucu etkileyecek derecede olması, süreklilik arz etmesi rahatsızlık veren bir durumdur'' denildi.
     Kulüpten, yönetim kurulu imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, giderek yoğunlaşan hakem hatalarının, telafisi mümkün olmayan maçların oynandığı bir dönemde çok daha fazla önem kazandığı gerçeğinden hareketle açıklama yapma gereği duyulduğu belirtildi.
     Ligin ilk yarısında hakemlerin formsuzluğundan kaynaklı, oyunun sonucunu etkileyecek hatalar sonucu mağdur olan kulübün, bu rahatsızlığını, Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) huzurlu bir ortamda çalışmasına yardımcı olmak ve çeşitli polemiklere yol açmamak için basın açıklaması yoluyla değil, sözlü olarak yetkililere ulaştırmayı tercih ettiği bildirilen açıklamada, ''Ancak ligin ikinci yarısının başlaması ile birlikte oynadığımız son 6 maçın 4'ünde kamuoyu tarafından da kabul edilen bariz hakem hataları karşısında artık sözlü olarak değil, basın açıklaması yaparak konuya dikkati çekmek bir zorunluluk olmuştur'' ifadeleri kullanıldı.
    
     -''Yıllardır bu cümleleri duymaktan artık bıktık''-
    
     Söz konusu maçları tek tek dile getirmenin basın açıklamasını gereğinden fazla uzatacağı belirtilen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:
     ''Gerek duymasak da futbolseverlerin hafızalarını tazelemek amacıyla hepsini görüntülü olarak sunum yapabilecek durumdayız. Bununla birlikte son oynadığımız Sivasspor-Beşiktaş maçındaki penaltı pozisyonları henüz tazeliğini korumaktadır. Bu hatalar, 'hakemler de insandır', 'hangimiz hata yapmıyoruz ki', 'hata olur, yeter ki art niyet olmasın', 'lig bu hakemlerle bitecek', 'elimizde sınırlı sayıda hakem var' gibi klasik laflarla geçiştirilecek hatalar değildir. Yıllardır bu cümleleri duymaktan artık bıktık. Oynanan maçlarda yapılan hataların büyük bir çoğunlukla aleyhimize ve sonucu etkileyecek derecede olması, süreklilik arz etmesi rahatsızlık veren bir durumdur.''
     Sorumluların sorumluluklarının gereğini yaparak hakem hatalarını kabul edilebilir bir seviyeye indirmek zorunda olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
     ''Kulübümüzün maçlarında hata yapan hakemlerin ertesi hafta önemli maçlarda görev almaları bu işin ciddi olarak takip edilmediği ve hakemlerin ceza almadığı izlenimini doğurmaktadır. Oysa İstanbul takımlarının maçlarında hata yapan hakemlerimizin uzun zaman maç alamadıkları hatta düdüklerini asmak zorunda bırakıldıkları da hala hafızalarımızdadır. Sivasspor Kulübü olarak hakemlerimize işlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için gerekli ortamı hazırlamakta üzerimize düşen görevi eksiksiz yerine getireceğimizi taahhüt etmekle birlikte kendilerinden de form grafiklerini yükselterek hatalarını en aza indirmelerini bekliyoruz. Umarız bundan sonra maçlarımıza atanacak hakemlerin tecrübeleri göz önünde bulundurulur ve maçlarımız hakemlerimizin istedikleri kadar hata yapabilecekleri bir tecrübe maçı olmaktan çıkar.''
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER