ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 14:13

Ragbi Şampiyonası Pazarcık'ta yapılacak

Ragbi Şampiyonası Pazarcıkta yapılacak


 Türkiye Bayanlar Rugby (Ragbi) Şampiyonası Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde yapılacak. 27-28 Nisan'da Pazarcık'ta yapılacak olan Ragbi şampiyonasının yapılacağı alanı gezen Pazarcık kaymakamı ve belediye başkanı ragbinin tarihte ilk defa doğu ve güneydoğuda yapılacağını belirtti.

Türkiye Ragbi Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Pazarcık Kaymakamı Mustafa Sarıkaya, Pazarcık Belediye Başkanı Kamil Dalkara, maçın yapılacağı Pazarcık Celal Tekşen Stadı'nda incelemelerde bulunarak ortak bir basın açıklaması yaptılar. Organizasyonun olimpiyatlara hazırlanan bayan ragbi takımının seçmelerinin de yapılacağını anımsatan Kaymakam Sarıkaya, organizasyonun sponsorluğunu kaymakamlık ve belediyenin karşılayacağını belirtti.

Bu spor dalının ilk defa güney doğuda yapılacağını belirten Sarıkaya, "Amacımız bu spor dalını yaymak ve ilçenin adının güzel faaliyetlerle tanıtmaktır. Türkiye Beyzbol, softbol korumalı futbol ve Ragbi fedefasyonu Yönetim kurulu üyesi olarak bu sporun Pazarcık'ta yapılması için çok uğraştım. Şampiyonanın bu ilçede yapılması beni çok sevindirdi." dedi.

Şampiyona Türkiye’nin çeşitli illerinden 10 takım ve yaklaşık 150 sporcunun katılımıyla 3 gün sürecek. Şampiyonaya ODTÜ (Ankara), Edirnespor (Edirne), Aqua Gençlikspor (Eskişehir), 222 Gençlik ve Spor (Eskişehir), 1919 Mayıs (Samsun), Örnekspor (Eskişehir), Yenikentspor (Eskişehir), Bostanlı (İzmir), Hacettepe (Ankara), Karamürsel (Kocaeli) takımları mücadele edecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER