ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 13:48

Prosinecki Jaja'yı öve öve bitiremedi!

Prosinecki Jajayı öve öve bitiremedi!

Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, Kayserispor’un yeni transferi Jaja’yı övdü.


 Hırvat teknik adam, Brezilyalı futbolcu için "Jaja çok önemli bir oyuncu" ifadelerini kullandı. Kayserispor’un yeni transferlerinden Jaja’yı öven Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, Jaja’nın önemli bir oyuncu olduğunu ifade etti. Jaja’nın Türkiye’de kendini kanıtladığını söyleyen Hırvat çalıştırcı, Brezilyalı futbolcunun Kayserispor’a büyük faydasının olacağını belirtti. Jaja ile ilgili kendisine yöneltilen soruyu cevaplandıran Prosinecki, “Jaja özellikle Trabzonspor forması altında oynadığı pozisyonda çok kreatif ve takıma katkı halinde çok rakama ulaşmış, başarı elde etmiş bir oyuncudur. O yüzden Jaja ile yakından ilgileniyoruz. Jaja uzun zamandır istikrarlı bir maç oynamıyor. O yüzden onu eski form grafiğine, eski fit haline ulaştırmak için elimizden gelen çalışmayı, özveriyi göstereceğiz. Jaja istekli ve burada olmaktan da çok mutlu. Ümit ediyorum ki onun da bizim de hedefimiz kesişir" şeklinde konuştu.

“SHAKHTAR DONETSK MAÇINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kayserispor, yarın Ukrayna’nın Shakhtar Donetsk takımıyla oynayacağı hazırlık maçı için çalışmalarını sürdürdü. Antrenmanda bir açıklama yapan Kayserispor Teknik Direktörü Prosinecki, yarın oynayacakları Shakhtar Donetsk maçını önemsediklerini söyledi.

Antrenmanda sarı-kırmızılı ekibin yeni transferi Jaja da yer aldı. Antrenmana ısınma hareketi ile devam eden futbolcular, antrenmanı kondisyon çalışması ile sürdürdü. Antrenmanın geri kalan kısmı basın mensuplarına kapalı bir şekilde gerçekleşti.

Antrenman sonrasında açıklama yapan Kayserispor Teknik Direktörü Prosinecki, “Hazırlık maçları sezon öncesinde kendi durumumuzu görmek, nerede olduğumuzu bilmek amacıyla maç temposuna alışmak amacıyla önem verdiğimiz müsabakalardır. Hiçbir müsabakada yenilmek gibi düşüncemiz yok. Oynadığımız takımlarla da oyuncularımıza bunu aşılıyoruz” diye konuştu.

Takımın günde iki idman yaparak yoğun bir şekilde çalıştığını belirten Hırvat teknik adam, "Oyuncularımızın üzerinde yoğunluktan dolayı bir yorgunluk oluyor ama bu bahane olmuyor. Oynadığımız her müsabakadan galip ayrılmak isteye bir yapıya sahibiz” dedi.

Yarın oynanacak olan Shakhtar Donetsk maçının zorlu geçeceğini ifade eden Prosinecki, “Shakhtar çok farklı bir konumda takım. Avrupa’nın en istikrarlı ve en formda 10 takımından biri. Bunu uzun süredir başaran bir takım. O yüzden kendi ligleri de hali hazırda başlamış olduğu için bizden daha hazırlar, bizden daha iyi durumdalar. Bizim de kendi içimizde yaptığımız plan ve program var. Kendi istediğimiz şeyleri sahaya yansıtma düşüncemiz var. Bu maçı çok önemsiyoruz” açıklamasında bulundu.

Yeni sezonda farklı kulvarlarda yer alacaklarına değinen Prosinecki, "Farklı kulvarlarda yer alacağımız için yarınki maçta oyuncular yönünden denemeler yapabiliriz. Oyuncularımız görmek adına maç anında değişiklikler olacaktır. Yabancılar konusunda da net bir karara varmış değilim ama farklı varyasyonlar deneyeceğiz. Yarınki maçta da gidişata göre yabancı konusunda hamleler yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER