ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 20:26

Potada maçın ardından


Beko Basketbol Ligi takımlarından Torku Konya Selçuk Üniversitesi'nin başantrenörü Cengiz Karadağ, "Bugün oyun kenarındaki arkadaşlar en az oyundakiler kadar maçın içindeydi. Biz bu konsantrasyonu, bu isteği devam ettirebilirsek, eksiklerimizi de giderebilirsek çok daha iyi galibiyetler alacağımızı düşünüyorum" dedi.
Karadağ, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Türk Telekom takımının çok yüksek bütçeli bir takım olduğunu söyledi. Türk Telekom'un başında, efsaneleşmiş eski basketbolcu Vrankovic'in olduğunu belirten Karadağ, "Başantrenör, gerçekten maçı çok iyi yönetti. Ancak biz her geçen gün oyunumuzun üstüne koyuyoruz. Bugün de iyi oynadık ama üstüne koyduğumuzu düşünüyorum" diye konuştu.
Üçüncü periyotta rakip öne geçmesine rağmen özellikle mola almadıklarını ifade eden Karadağ, şunları kaydetti:
"Eğer mola almış olsaydım onlar nefeslenecekti. Çünkü biz daha dirençliyiz evimizde oynuyoruz, mola almak rakibe avantaj sağlayacaktı. Buna rağmen son periyotta mükemmel oynadığımızı düşünüyorum. Bütün herkes iyi oynadı ama son periyotta Orçun, Yunus, Hakan takıma çok ciddi katkılar verdi. Bugün oyun kenarındaki arkadaşlar en az oyundakiler kadar maçın içindeydi. Biz bu konsantrasyonu, bu arzu ve isteği devam ettirebilirsek, eksiklerimizi de giderebilirsek çok daha iyi galibiyetler alacağımızı düşünüyorum. Önemli bir galibiyet aldık. Her maça en az rakibimiz kadar galibiyet şansıyla başlıyoruz. Tabii ki haddimizi de biliyoruz ama oynadığımız basketbol bize ekstra galibiyetleri hak ettiriyor. Bizi destekleyen herkese teşekkür ederim."
Türk Telekom oyuncusu Kerem Tunçeri ise rakiplerini galibiyetten dolayı kutladı. Kazanmaları gereken maçı kaybettiklerini aktaran Tunçeri, "Sezon başından beri iyi bir takım olduğumuzu düşünüyoruz ama bu tip maçlarda bu basit hataları yapmamamız gerekiyor. Önümüzde uzun bir lig var. Daha iyi çalışıp bu hataları görmemiz gerekiyor" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER