ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:07

Postacılar yürüyüş yarışmasında ter döktü

Postacılar yürüyüş yarışmasında ter döktü


42. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'na katılmak isteyen postacılar, dereceye girmek için İzmir'de ter döktü. Yarış sonunda bayanlarda Rabia Çalışkan, erkeklerde Barış Çankır birinci oldu.

Yarışmada Türkiye'yi temsil edecek sporcuları belirlemek amacıyla Atatürk Stadı Seha Aksoy Atletizm Pisti'nde bölge seçmeleri yapıldı. Bayanlar ve erkekler kategorilerindeki yürüyüş yarışmasına 11 kadın ve 19 erkek PTT çalışanı katıldı. Yarışmayı her yıl düzenlediklerini belirten PTT İzmir Başmüdürü Selahattin Ekinci, "Buradan seçilenler, milli takımımıza katılacak. Performansları güzel, iyi derecelerle yürüdüler. İnşallah milli takıma da seçilirlerse bölgemizi temsil edecekler." dedi.

Kadınlar 5 bin, erkekler ise 10 bin metrede dereceye girebilmek için ter döktü. Bazı yarışmacılar, yorgunluk sebebiyle çok zorluk çekti. Erkeklerde İzmir'den Çankır, kadınlarda Manisa'dan Çalışkan birinciliği elde etti. Bayanlarda Nagihan Andaç ikinci ve Ayşenur Duman üçüncü, erkeklerde Muzaffer Uysal ikinci ve Ramazan Tekeli üçüncü oldu. Dereceye giren postacılar, Ankara'da kampa alınacak. Bunlar arasından seçilenler de 42. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER