ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 00:06

Portekizliler Fenerbahçe'yi inceliyor

Portekizliler Fenerbahçeyi inceliyor

Portekiz'in önemli spor portalları, Fenerbahçe'nin Benfica karşısında tehlikeli noktalarını ve açıklarını değerlendirdi.


Fenerbahçe'nin Benfica ile UEFA Avrupa Ligi Yarı Finali'nde oynayacağı ilk maç öncesi Portekiz basınının gözü sarı-lacivertli ekipte. Fenerbahçe ile ilgili haberlere genişçe yer veren Portekizliler, bu kez de sarı-lacivertli ekibi analiz etti.

Aykut Kocaman'ın bazı maçlarda 4-3-3 şeklinde sahaya çıkmasına rağmen asıl tercihinin 4-2-3-1 sistemi olduğu belirtilirken, Sow'un kenarda oynamasının hata olduğu ifade edildi. Portekiz basını Caner için de iyi bir alternatif olarak bahsetti.

SAĞ KANATTAN KORKUYORLAR

Sağ kanatta oynayan Kuyt'ın önemli bir silah olduğu yazılırken, savunmaya yardımlarda bazen yeterli fedakarlığı yapamaması nedeniyle açıklar verilmesine dikkat çeken Portekiz basını, hücumda ise Webo ile çok tehlikeli bir ikili olduğunu ve Benfica'nın özellikle bu kanattan gelen ataklarda dikkatli olması gerektiğini belirtti. Aynı zamanda sağ kanattan Kuyt'ın orta alana yaptığı koşularla birlikte Gökhan Gönül'ün yaptığı bindirmelerin çok tehlikeli olduğundan bahsedildi.

BENFICA'NIN EN BÜYÜK AVANTAJI ORTA SAHADAKİ BOŞLUK

Benfica için en büyük avantajın Mehmet Topal ve Meireles ikilisinin orta sahada bıraktığı boşluklar olması beklenirken, ikili arasında maç sırasında mesafelerin çok açılabildiği ve kırmızı-beyazlı takımın bunları değerlendirebileceği belirtildi.Haberde aynı zamanda Fenerbahçe'nin rakip korner atışlarında genelde rakibin oyuncularını serbest bırakmasının Benfica için büyük avantaj doğurabileceğinden de bahsedildi.

 

(sporx)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER