ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 11:55

Portekiz basını Fenerbahçe'yi beğenmedi!

Portekiz basını Fenerbahçeyi beğenmedi!

Portekizliler Fenerbahçe'nin Eskişehirspor karşısındaki futbolu beğenmediler.


Mehmet Çiftçi / Skorer Özel

Portekiz basını Fenerbahçe sadece yendi başlıklarını atarak oratada bir gol vardı ancak oyun olarak rakibimiz iyi değildi yorumları yaptılar. Portekiz'in en ünlü spor gazetesi Record, Fenerbahçe, Eskişehir'i yenmek için herşeyini ortaya koydu başlığını atarak 1-0'lık galibiyetin Sarı-lacivertli takımın liderlik hayalini canlı tuttuğunu yazdı. Gazete ayrıca Fenerbahçe'nin organize savunma yapan takımlar karşısında zorluklar çektiğine de dikkat çekti.

Portekiz'in diğer bir önemli gazetesi Abola ise, Fenerbahçe evinde minimum bir skorla rakibini yenmeyi başardı başlığını kullandı. Gazete, Baroni'nni golünden başka maçla ilgili çok şey anlatılamayacağını vurgulayarak Benfica'nın kupadaki rakibi Fenerbahçe'nin çok iyi bir oyun sergilemediğine işaret etti. Gzete ayrıca 2 Mayıs'ta Lizbon'da oynanacak karşılaşma için Portekize gelecek Türk taraftarlar için önlem alınmasını istedi. Benfica'nın Fenerbahçe'ye 3250 bilet ayırdığını hatırlatarak TürkiyE'de bu rakamın çok üzerinde bir talep olduğunu Fenerbahçeli taraftarların daha şimdiden Estadio de la Luz Stadı'nı feth etmek için  hazırlıklar yaptığına dikkat çekti.

Benfica'nın UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Fenerbahçe için 5 milyon euroluk maç yakıştırması yapan Deporto Gazetesi Türkleri her iki karşılaşmada da yenersek 2.5 milyon eurodan 5 milyon euro kasamıza girer yorumu yaptı. Gzete, ekonomik kriz yaşayan Benfica'nın suana kadar oynadığı karşılaşmalarda kasasına 13.6 milyon euro girdiğinide hatırlatarak sirada galibiyet verilen 2.5 milyon olduğunu Fenerbahçe'ye karşı alınacak çifte galibiyetle bu rakamın 5 milyona çıkacağını vurguladı.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER