ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Rüzgarlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 17:07

Piturca: Türkiye kazanırsa, ikinciliği hak etmiş demektir


Romanya Milli Takımı Teknik Direktörü Victor Piturca, Estonya maçı öncesi önemli açıklamalar yaptı. Piturca, Hollanda’yı yenen Türkiye’nin ikinciliği bileğinin hakkıyla almış olacağını söyledi. Romen teknik adam, Estonya maçı için de "Kazanmaktan başka bir düşünce taşımıyoruz." dedi.

Hayati maç öncesi basın mensuplarının sorularını cevaplayan Piturca, Türkiye’nin şansına ilişkin, "Hollanda kazanmak için oynayacak. Türkler de kazanabilir. Türkler kazanırsa, ikinciliği bileğinin hakkıyla hak etmiş sayılır zaten. Biz Hollanda’yı yenememiştik." şeklinde cevap verdi.

Estonya’nın ‘ne yapacağı belli olmayan bir takım’ olduğuna vurgu yapan tecrübeli teknik adam, "Sadece kazanmaya ihtiyacımız var, herkes buna göre hazırlandı. Eğer çok gol bulursak pozisyonlarımızın yüzde 90’ını değerlendirdik anlamına gelir ve bu da çok iyi bir netice olur. Estonya, az kalsın deplasmanda Hollanda’ya sürpriz yapıyordu." dedi.

Baskı yaşayıp yaşamadıklarını soran bir gazeteciye ise Piturca, "Doğru, üzerimizde yoğun bir baskı var. Hak verirsiniz ki, iki buçuk yıllık bir çalışma yarın akşam neticesini gösterecek." sözleriyle cevap verdi.

Romen medyası ise attıkları manşetlerle milli takıma cesaret vermeye devam ediyor. Gazete başlıkları arasında ‘Ya Romanya 5-0 yenecek ya Türkiye yenilecek.’ ‘Haydi Romanya, takımına destek ol, stadı doldur’, ‘Türkiye Portekizli hakem Benquerenca ile hiç kazanamamış’, ‘Hollanda maçında Türkiye’nin şansı az’ ve ‘Türkler, Estonya için FIFA’ya şike uyarısı yaptı’, başlıkları dikkat çekti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER