ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 15:06

Pistorius için 25 yıl istendi

Pistorius için 25 yıl istendi

Kız arkadaşını öldürmekle şuçlanan ampute atlet Pistorius, asgari 25 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya - Duruşmaya, 3 Mart 2014'te devam edilecek


Savcılar, kız arkadaşı Reeva Steenkamp'ı öldürmekle  suçlanan Güney Afrikalı ampute atlet Oscar Pistorius için asgari 25 yıl hapis  cezası istedi. 
 
Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Pretoria kentinde yapılan mahkemede,  savcılar, Londra Olimpiyatları'nda katıldığı erkekler 400 ve 4x400 metre bayrak  yarışları ile olimpiyatlara katılan ilk ampute atlet olarak tarihe geçen  Pistorius'u, kasıtlı adam öldürme, yasadışı silah bulundurmakla suçladı ve  atletin, asgari 25 yıl hapse mahkum edilmesini istedi. 
 
İddianamede, 14 Şubat (Sevgililer Günü) 2013'te Steenkamp'ı, evinin  banyosunda ateşli silahla vurarak ölümüne neden olan Pistorius ile ilgili  polisin, 6 ay boyunca topladığı kanıtlar ve savcıların 100'ü aşkın tanıkla  yaptığı görüşmelerin tutanaklarının bulunduğu söyleniyor. 
 
İddianamenin mahkemeye sunulmasının ardından yargıç Desmond Nair,  Pistorius'un yargılanmasına, 3 Mart 2014'te devam edileceğini ve davanın 20 Mart  2014 tarihine kadar süreceğini belirtti. Duruşmaya, açık mavi gömleğin üzerine giydiği siyah takım elbiseyle  gelen Pistorius'un, kardeşleri Aimee ve Carl'ın elini tuttarak dua ettiği ve  ağladığı bildirildi. 
 
26 yaşındaki Pistorius, önceki duruşmalarda Steenkamp'ı hırsız sanarak  kazara vurduğunu öne sürmüş ve cinayet suçlamasını kabul etmemişti. 
 
  
 
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER