ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Mayıs 2014 Perşembe 21:56

Pınar Karşıyaka itiraz edecek

Pınar Karşıyaka itiraz edecek

Pınar Karşıyaka seyircisiz oynama cezasına itiraz edecek.


Pınar Karşıyaka'nın, Türkiye Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulunun, Anadolu Efes ile yaptığı maçtaki olaylar nedeniyle verdiği seyircisiz oynama cezasına itiraz edeceği bildirildi.

Karşıyaka Basketbol Şubesi'nden yapılan açıklamada, verilen cezanın nedeninin "son derece ağır yazılmış hakem raporu" olduğu belirtilerek bu konuda gerekli itirazın yapılacağı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadeye yer verildi:

"Oyunun bir parçası olan hakemlerimizin, oyunun diğer parçaları gibi hata da yapabileceklerinin bilincinde olmaları gerektiği ve son derece zor bir görev olan hakemliğin gereği olarak ortamı germekten ve şartları öncelikle kendileri adına zorlaştırmaktan kaçınmaları gerektiği inancındayız. Ayrıca bundan daha da önemlisi hiç kimsenin şahsi olarak sahada oynanan basketbolun önüne geçme çabası içerisinde olmaması gerekir. Basketbol oyunu, seyirci ile keyiflidir. Bu bağlamda daha önce de örneklerini gördüğümüz şekilde, yaptığımız itirazlarla aldığımız cezanın hafifletilerek, play-off yarı final serisinin bu son derece önemli maçının seyircili oynanacağına inanıyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER