ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Haziran 2013 Pazartesi 12:29

Perez: 'Ronaldo imzalayacak'

Perez: Ronaldo imzalayacak

Real Madrid kulübü başkanı Florentino Perez, takımdan ayrılması gündemde olan Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo ile ilgili çok net mesajlar verdi.


Sezonu eli boş kapatarak büyük bir hayal kırıklığı yaşayan ve Jose Mourinho'dan sonra yeni hoca arayışında olan Real Madrid'de, Cristiano Ronaldo krizinin de yaşanabileceği iddia ediliyordu.

Dev bütçesiyle yine transfer döneminin sarsmaya hazırlanan Paris S.G.'nin aklını çelmeye çalıştığı Portekizli yıldızın, Madrid taraftarlarıyla da arasındaki buzların bir türlü erimemiş olması da olası ayrılık iddialarını güçlendiriyor.

Real Madrid kulübü başkanı Florentino Perez ise, Marca gazetesine yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Yeterince açık olmaya çalışacağım. Benim, Cristiano'nun ve tüm Real Madrid taraftarlarının istediği, bu formayı giyip daha uzun yıllar Real Madrid'de oynamaya devam etmesi.

Birçok kişi aynı şeyi isteyince, işin çözülmesi kolay olur. En küçük bir şüphe bile olmaksızın, Cristiano da Real Madrid'de kalmak istiyor.

Kendisiyle sürekli görüşüyoruz. Eğer parayı konuşup konuşmadığımızı soracak olursanız cevabım hayır olur çünkü henüz zamanı değil. Bunu tatil dönüşünde konuşacağız.

Kulübümüzün geleceği onun etrafında dönüyor. Bizim takımımız genelde hep bir yıldız isme bağlı olur. Bir zamanlar bu isim Alfredo Di Stefano'ydu, sonra Zinedine Zidane ve şimdi de tüm odaklar Ronaldo'nun üstünde.

Dünyanın en iyi futbolcusuna sahip olmaktan daha güzel birşey olamaz. Ronaldo'nun tıpkı Di Stefano gibi kulüp tarihindeki yerini alacağına inanıyoruz." Ronaldo, 2009 yazında Manchester United'dan 94 Milyon Euro karşılığında 6 yıllığına Real Madrid renklerine bağlanarak dünyanın en pahalı futbolcusu unvanını eline geçirmişti.

Bu sezon 55 resmi maçta sahaya çıkıp 55 gol kaydeden 28 yaşındaki futbolcu, İspanyol ekipte toplamda ise 199 resmi maçta 201 kez fileleri havalandırarak olağanüstü bir performans sergilemiş durumda.

(mackolik)

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER