ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ağustos 2013 Cumartesi 14:20

Pele'yle tanıştı hayatı değişti!

Peleyle tanıştı hayatı değişti!

Altınordu’nun gurbetçi oyuncusu Timur Temeltaş'ın futbol kariyeri efsanevi golcü Pele ile tanışmasının ardından tamamen değişti.


Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup takımlarından Altınordu’nun gurbetçi oyuncusu Timur Temeltaş, Bayer Leverkusen forması giydiği dönemde efsanevi golcü Pele ile tanışmasının ardından futbol kariyeri tamamen değişti.15 yaşındayken Leverkusen ile birlikte Katar’da düzenlenen bir turnuvaya giden Timur Temeltaş, orada dünyanın gelmiş geçmiş en büyük futbol yıldızı kabul edilen Pele ile tanıştı. Pele ile uzun süre sohbet etme şansı bulan ve ondan öğütler alan genç oyuncu, bu sayede kariyerini yeniden şekillendirdi.Almanya’da çok sayıda uluslararası turnuvaya katıldığını ve Maradona ile de tanıştığını söyleyen Timur Temeltaş, “Pele, Katar’daki bir maçtan sonra soyunma odasında benimle konuşarak eksiklerimi tek tek söyledi. Kendisinin de bizim gibi futbola başladığını ve iyi duruma gelebilmek için çok çalışmamız ve eksiklerimizin üzerine gitmemiz gerektiğinin altını çizdi. Basit gibi görünen bu cümleyi Pele’den duymak çok etkileyici oldu.

O saatten sonra daha iyisini yapmak için ekstradan çalışıyorum” dedi.Futbola, yaşadıkları semt olan VFL Findorf’un köy takımında başladığını ve burada 3 yıl oynadığını belirten Timur Temeltaş, “2000 yılında Bayern Leverkusen tarafından seçildim. Futbolu Leverkusen’de öğrendiğimi net olarak söyleyebilirim. Benim için küçükken sadece bir hobi olan futboldan bir gelecek sahibi olabileceğimi de önce Pele’den sonra da Leverkusen’den öğrendim. İlk profesyonel sözleşmemi ise Altınordu ile yaparak yepyeni bir gelecek için ilk adımlarımı attım” yorumu yaptı.

Forvet arkası olarak başladığı futbolda antrenörünün tercihiyle ön liberoya geçtiğini de söyleyen genç oyuncu, “İkili mücadeleyi sevmiyordum. Ancak böyle bir bakış açısıyla da başarılı olmam mümkün değildi. Bayer Leverkusen'deki antrenörüm sayesinde yerim değişti. Altınordu ile güzel bir sezon geçirmek ve şampiyon olarak PTT 1. Lig'de oynamak istiyorum. Devamında da hep beraber süper lige ulaşmayı hedefliyorum" şeklinde konuştu.

ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER