ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Eylül 2013 Perşembe 22:23

Pehlivanlar, asfalt yolda peşrev çekti

Pehlivanlar, asfalt yolda peşrev çekti


Antalya'nın Manavgat Belediyesi tarafından düzenlenecek olan yağlı güreşler öncesi şehre gelen pehlivanlar asfalt yolda peşrev çekti.
29 Eylül'de yapılacak "2. Manavgat Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri" için kortej geçişi yapıldı. Mehter takımı eşliğinde yürüyen güreşçiler, kendilerini izleyen vatandaşlara peşrev çekerek gösteri sundu.

Demokrasi Bulvarı'nda başlayan yürüyüşe, Recep Kara, İsmail Balaban, Şaban Yılmaz, Orhan Okulu, Mustafa Kemal Karaboğa, Hüseyin Çetin, Mehmet Yeşil Yeşil gibi ünlü pehlivanlar katıldı. Kortejde Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Korkuteli Belediye Başkanı Hasan Gökçe, 661. Tarihi Elmalı Güreşleri Ağası Cemal Ekşioğlu, Korkuteli 25. Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri Hanım Ağası Hatice Yapardudu ve değişik boylardaki diğer güreşçiler katıldı.

Stadyumda son bulan yürüyüşün ardından, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, güreşçilere ve tertip komisyonu üyelerine
yemek verdi. Burada bir konuşma yapan Başkan Sözen, bu sene ikincisini yapacakları yağlı pehlivan güreşlerine 57 başpehlivan ile toplamda 600 güreşçinin katılacağını kaydetti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER