ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 20:12

Pascal Nouma Aydın'da büyük ilgi gördü

Pascal Nouma Aydında büyük ilgi gördü


Aydın’da uluslararası standartlarda yenilenen İlhami Ortekin Spor Kompleksi'nin açılışına katılan Pascal Nouma büyük ilgi gördü. Futbol şovu ve esprileriyle etkinliğe renk katan Nouma’ya, Aydınspor 1923 forması hediye edilirken Nouma da, Aydın Belediye başkanı Özlem Çerçioğlu’na imzaladığı futbol topunu hediye etti.

Aydın Belediyesi tarafından yeniden düzenleme çalışmaları tamamlanan İlhami Ortekin Spor Kompleksi hizmete açıldı. Spor kompleksinin açılış töreninde konuşan Başkan Özlem Çerçioğlu, 5 yıllık belediye başkanlığı sürecinde kente bazen belediye başkanı olarak, bazen bir kadın olarak, bazen de bir anne gözüyle baktığını söyledi. Bu sürede Aydın’da birlik, beraberlik olsun, bütünlük olsun, güzellikleri yaşayalım, ayrışma olmasın diye çaba gösterdiğini kaydeden Çerçioğlu, “Her zaman da adil ve herkese eşit mesafede oldum. İşte bu bakış açısıyla çocuklarımızı ve gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzat tutmak için birçok projeye imza attık. Bunlardan bir tanesi de kentimizin farklı 5 noktasında yaptığımız çocuk kültür merkezleridir. 2 bin çocuk burada etüt çalışması yapıyor şuanda. Çocuklarımızın ve gençlerimizin her zaman yanında olduk. Bundan sonra da yanlarında olmaya devam edeceğiz. Tesisimiz uluslararası standartlara sahiptir.” dedi.

Açılışta gençlerin ilgi odayı olan Pascal Nouma ile birlikte tesisin kurdelesini kesen Çerçioğlu, Nouma’ya isminin yazılı olduğu Aydınspor forması hediye etti. Aydın Beşiktaşlılar Derneği Başkanı İbrahim Pehlivan da, Nouma’ya Beşiktaş atkısı armağan etti. Esprileriyle açılışı neşelendiren Nouma, imzaladığı topu Çerçioğlu’na hediye etti. İmzalı topla daha sonra başkan Çerçioğlu, Nouma, lhami Ortekin ve bazı davetliler penaltı atışı yaptı.

Açılışa Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, eski Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, Beşiktaş’ın eski futbolcusu Pascal Nouma ve çok sayıda davetli, sporcu gençler ve çocuklar katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER