ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Şubat 2013 Cumartesi 09:45

"Parayı sevsem Fenerbahçe'ye evet derdim"

"Parayı sevsem Fenerbahçeye evet derdim"

Fenerbahçe'nin de peşinde olduğu Drogba sarı-kırmızı formayı giymek için İstanbul'a geldi. Peki neden Fenerbahçe'ye 'hayır' dedi?


“Fenerbahçe bana Galatasaray’ın önerdiğinden 1 milyon Euro fazla teklif etti. Benim için para ön planda olsa onları tercih ederdim. Ancak benim için önemli olan futbol oynamak ve bunu da kendi istediğim yerde yapmak. Bu nedenle de Galatasaray’a geldim.”

Galatasaray dünya yıldızı Didier Drogba’ya dün kavuşurken, Fildişili yıldız, İstanbul’a ayak basmadan önce sarı-kırmızılı taraftarları mest edecek açıklamalarda bulundu. Galatasaraylı yönetici Emir Sarıgül ve başkan Ünal Aysal’ın özel danışmanı Bülent Tulun önceki gün golcü futbolcuyu Türkiye’ye getirmek üzere İngiltere’ye giderken, taraflar aynı günün akşamı Londra’da yemekte biraraya geldiler.

Sarı-kırmızılıların yanı sıra menajer Ceylan Çalışkan ile Drogba’nın menajerinin de hazır bulunduğu yemekte ünlü golcü Galatasaray’ı seçişini “Ben futbol oynamak istiyorum. Tercihim de bunu düzgün bir ortamda gerçekleştirmek. Fenerbahçe bana Galatasaray’ın önerdiğinden 1 milyon Euro daha fazla ücret teklif etti. Benim için para ön planda olsa Galatasaray’ı değil onları tercih ederdim. Çin’de kalmış olsaydım 2 yıl içinde 25 milyon Euro kazanabilirdim. Ancak benim için aslolan futbol oynamak ve bunu da kendi istediğim yerde yapmak. Bu nedenle de Galatasaray’a evet dedim” sözleriyle bizzat ifade etti. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER