ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
SPORTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Eylül 2013 Cuma 16:49

Palandöken Belediyesi boksta Türkiye 3. oldu


Burdur'da düzenlenen Alt Minikler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası müsabakalarında Erzurum Palandöken Belediyespor Kulübü sporcularından 65 kiloda Ahmet Kaya, Türkiye 3'sü oldu.

Burdur Boks İl Temsilciliği ile Boks Federasyonu'nun 2013 yılı programı kapsamında yapılan müsabakaya 47 ilden 362 sporcunun katıldı. Palandöken Belediyesi boks takımı sporcularından Ahmet Kaya 65 kiloda Türkiye üçüncülüğü elde etti.

Burdur Hüsnü Bayer Spor Salonu'nda yapılan Alt Minikler Ferdi Türkiye Boks Şampiyonası müsabakaları ile ilgili bilgi veren Palandöken Belediyesi Boks Takımı'nın ve milli takımın antrenörü Gürkan Sönmez, "Son yıllarda Boks Sporu Erzurum’da ciddi bir ivme kazındı. Bunun sebebi ise hiç kuşku yok ki boksa verilen büyük destektir. Spor ve sporcunun yanında varlığını hep hissettiğimiz Belediye Başkanımız Sayın Orhan Bulutlardır. Bugünkü başarımızı yine bizlere verdiği maddi ve manevi desteğin meyvesidir." dedi.

Sağlıklı ve ahlaklı nesiller yetiştirmek adına her türlü fedakârlığın yapılacağını söyleyen Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ise belediye olarak son 4 yılda sosyal, kültürel ve sportif alanda büyük ilerleme kaydettiklerini dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER